SON TV

İçişleri Bakanlığı ile Emniyet teşkilatında son dakika kulisler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından hem İçişleri hem de Emniyet teşkilatında kulisler hareketlendi. SONTV, İçişleri Bakan yardımcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüyle ilgili son kulislere ulaştı.

İçişleri Bakanlığı ile Emniyet teşkilatında son dakika kulisler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve başlamasının ardından gözler İçişleri Bakan Yardımcıları ile Emniyet teşkilatındaki değişiklere çevrildi. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet teşkilatında birçok birimde bayrak değişimi beklenirken kulislerde konuşulan son bilgilere SONTV, ulaştı.

BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI’NIN VALİLİĞE ADI GEÇİYOR

İçişleri Bakan yardımcısı Muhterem İnce’nin önce Sayıştay daha sonra ise Anayasa Mahkemesi üyesinin olmasının ardından İçişlerine Bakan yardımcısı atanmamıştı.

Yeni kabineyle birlikte İçişleri Bakan Yardımcılığına Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş’ın atanacağının kulislerde konuşulduğunu daha önce okurlarımıza aktarmıştık.

Vali Aktaş’ın Bakan Yardımcılığı için adının geçtiği güncelliğini korurken, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın bir ile Vali olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.

İSTANBUL VALİ YARDIMCISI İLLER İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ OLUYOR

Diğer taraftan İstanbul Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar’ın büyük bir ile Vali olacağı ya da İller İdaresi Genel Müdürlüğü için adının geçtiği öğrenildi. Daha önce Aksanyar ile Bakan Yerlikaya’nın Gaziantep’te birlikte çalıştıkları biliniyor. Aksanyar’ın, Bakan Yerlikaya’nın talebiyle İstanbul Vali Yardımcılığı görevine getirildiği, şimdi ise büyük bir ile vali olarak atanacağı veya İller İdaresi Genel Müdürü olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

GAZİANTEP VALİLİĞİNE KİM ATANACAK

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in Gaziantep Valisi olacağı kulislerde konuşulurken, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın başka bir ile alınacağı yerine ise Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın getirileceği öğrenildi.

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ KİM OLACAK?

Kastamonu Valisi Avni Çakır ile Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın ise Emniyet Genel Müdürlüğü için konuşulduğu, Çalışkan’ın aynı zamanda Bakan Yardımcılığına adının geçtiği bilgisi edinildi.