SON TV

İngiltere Başbakanı görevine döndü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COVID-19 tanisiyle ile bir hafta hastanede ve iki hafta eevinde karantinada istirahat ederek iyileştikten sonra Pazar günü 10 Downing Caddesi'ne döndüğünü bildirdi.

İngiltere Başbakanı görevine döndü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COVID-19 tanisiyle ile bir hafta hastanede ve iki hafta eevinde karantinada istirahat ederek iyileştikten sonra Pazar günü 10 Downing Caddesi’ne döndüğünü bildirdi.

Downing Street sözcüsü, Johnson’un nerede olduğu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Hükümet daha önce Pazartesi günü görevine geri döneceğini açıklamıştı. Yokluğunda kendisine vekalet eden Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Johnson’un “gitmeye razı olduğunu” söyledi.

JOHNSON YENİDEN GÖREVDE

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, coronavirüse yakalandıktan sonra bir süre evde karantinada kalmıştı. Johnson’un durumu kısa sürede ağırlaşırken, hastanede tedavi altına alınmıştı. Johnson’un durumu daha da kötüleşince yoğun bakımda tedavi başladı. Johnson, yoğun bakımın ardından yeniden evine gönderilmiş ve süreci tamamlaması istenmişti. Johnson’un yokluğunda görevini Dışişleri Bakanı yürütmüştü.

Johnson 22 gün sonra görevine yeniden dönerken, İngiltere’de vakaların azalması ile gevşeme kararlarını duyurması bekleniyor.