SON TV

İŞKUR iş ilanları 74 bin personel alımı yapılacak 2018 başvuru sayfası

İŞKUR aracılığıyla binlerce kişiye iş müjdesi geldi. Çeşitli sektörlerde yaklaşık 74 bin kişi aranıyor ve açık personel sayısı bu şekilde. Peki ama İŞKUR iş alımı ve süreci nasıl yapılıyor, başvuru şartları neler? İşte detaylar.

İŞKUR iş ilanları 74 bin personel alımı yapılacak 2018 başvuru sayfası

İŞKUR aracılığıyla binlerce kişiye iş müjdesi geldi. Çeşitli sektörlerde yaklaşık 74 bin kişi aranıyor ve açık personel sayısı bu şekilde. Peki ama İŞKUR iş alımı ve süreci nasıl yapılıyor, başvuru şartları neler? İşte detaylar. İŞKUR iş ilanları aracılığıyla yüz binlerce kişiyi iş sahibi yapabiliyor. 74 bin açık personel sayısı olan İŞKUR iş alımı yapmaya hazırlanıyor. İş arayanlar, İŞKUR’un internet sitesinden kolayca başvuru yapabiliyor.

Kamu Kurumları veya Özel Sektör Firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister internet Şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine İnternet Şubesini kullanarak; Kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler, Bilgi sahibi olmak istedikleri memur ilanları vb. gibi yukarıdaki kapsamın dışında kalan diğer iş ilanlarına ulaşabilirler.

İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İş arayanlar, ister İŞKUR’un internet sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabiliyor.

İş arayanlar İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor.

Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor.

ETİKETLER: