SON TV

İslam karşıtı Avustralyalı senatöre yumurtalı protesto!

İslam düşmanı ırkçı sözleriyle tepki çeken Avustralya'nın Queensland Senatörü Fraser Anning, yumurtalı saldırıya uğradı. Protesto ardından genç saldırganı tokatlayan senatör hemen kenara çekildi.

İslam karşıtı Avustralyalı senatöre yumurtalı protesto!

İslam karşıtı ırkçı söylemleri nedeniyle dünya gündeminde yer bulan Avustralyalı senatöre genç bir kişi tarafından yumurtalı protesto gerçekleştirildi. Kameralara konuşma yaptığı esnada bir elinde yumurta diğer elinde telefon bulunan genç çocuk Avustralya’nın Queensland Senatörü Fraser Anning’in kafasına yumurta ile vurdu. Bu durum ardından çocuğu darp edip tokat atan senatörün ardından bir grup çocuğun üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. Ardından çocuğun üzerine çullanan çok sayıda kişi kameralara yansıdı.

İslam düşmanı ırkçı sözleriyle tepki çeken Avustralya’nın Queensland Senatörü Fraser Anning, dün gazetecilere açıklama yaptığı sırada bir gencin yumurtalı protestosuna maruz kaldı.

Avustralyalı ırkçı senatöre 'yumurtalı' protesto

YAŞANANLAR ANBEAN KAYDEDİLDİ

Senatörün konuşma yaptığı sırada kafasına yumurta atan genci, senatörün beraberindekiler yere yatırarak darp etti. Yaşananlar ise anbean kaydedildi.

BÜYÜYEN KORKUNUN GÖSTERGESİ

Anning, “Toplumumuz içinde gerçekleştirilen her türlü şiddet eylemine karşıyım ve saldırganları kesinlikle kınıyorum, fakat bu tür bir saldırının savunulacak bir yanı olmasa da bugün gerçekleştirilen saldırı toplum içinde hem Avustralya’da hem Yeni Zelanda’da artan Müslüman nüfusuna karşı büyüyen korkunun bir göstergesidir. Her zamanki gibi sol görüşlü politikacılar ve medya bu saldırıyı silahlara yönelik yasalar ve aşırı milliyetçilik ile bağdaştıracaktır. Ancak, bu klişeleşmiş bir saçmalık. Bugün Yeni Zelanda sokaklarında yaşanan vahşetin nedeni radikal dincilere Yeni Zelanda’ya gelme izni veren göçmen programıdır.”ifadelerini kullanmıştı.

GÖÇMEN POLİTİKASINI ELEŞTİRMİŞTİ

Avusturalyalı senatörün ırkçı sözlerine, Avustralya Başbakanı Scott Morrison da tepki gösterdi.

“BÖYLE GÖRÜŞLERE AVUSTRALYA’DA YER YOK”

Hatta Avustralya Başbakanı Morrison, Anning’i  kınayarak, “Senatör Fraser Anning’in Yeni Zelanda’da vahşi, sağcı, aşırılıkçı bir teröristin kanlı saldırılarından göçü sorumlu tutması iğrenç. Böyle görüşlere, bırakın Avustralya Parlamentosu’nu, Avustralya’da yer yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Avustralyalı ırkçı senatöre 'yumurtalı' protesto