SON TV

İsmi Acun Ilıcalı ile anılan Deren Talu’nun avukatından açıklama

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın boşanmasının ardından ortaya atılan Acun Ilıcalı'nın Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu ile yakınlaştığı iddiası Deren Talu ve Defne Samyeli tarafından sert bir dille yalanlanmıştı. Konuya ilişkin Deren Talu'nun avukatından bir açıklama geldi

İsmi Acun Ilıcalı ile anılan Deren Talu’nun avukatından açıklama

Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu’nun Şeyma Subaşı’dan boşanan Acun Ilıcalı ile birlikte olduğu iddia edilmişti. Samyeli ve Talu’nun sosyal medyada açıklamalarda bulunmalarının sonrasında Deren Talu’nun avukatından da  bir açıklama geldi. Deren Talu’nun vekili Av. Dr. Güzide Soydemir, “Bazı sosyal medya hesaplarında gerekse bazı internet sitelerinde aslı olmayan ve tamamen itibar zedelemeye dönük birtakım ithamlar ile gerçeğe aykırı haber yapıldığı, işbu gerçeğe aykırı ithamların yayılmasına dönük olarak bazı kişilerce belli bir çaba gösterildiği tespit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“HAYAL EDEMEYECEĞİM ÇİRKİNLİKTE”

Deren Talu, çıkan bu iddiaların ardından sosyal medya hesabından, “Çok şaşkın, kırgın ve kızgınım. Acun Ilıcalı annem ve babamın arkadaşıdır. Belki iki kez merhaba demişimdir, o kadar. Londra’ya en son 13 yaşımda ailemle gittim, iddia edilen türde ilişkiler benim hayal bile edemeyeceğim çirkinlikte. Böyle bir şey nasıl olabilir! Hakkımda bu iftiraları üretenleri nefretle kınıyorum. Kimdir ve amaçları nedir bilmiyorum, ailemle yasal haklarımızı savunmak için adalete başvuruyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

Talu’nun ardından avukatı da bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama: 

“Müvekkilimiz Sn. Deren Talu hakkında, dün ve bugün (26.11.2018) tarihi itibariyle, gerek bazı sosyal medya hesaplarında gerekse bazı internet sitelerinde aslı olmayan ve tamamen itibar zedelemeye dönük birtakım ithamlar ile gerçeğe aykırı haber yapıldığı, işbu gerçeğe aykırı ithamların yayılmasına dönük olarak bazı kişilerce belli bir çaba gösterildiği tespit edilmiştir.

Müvekkilimizin kişilik haklarının bu şekilde keyfi olarak engellenmesine dönük kasti tutum ve davranışlarda bulunanlara itibar edilmemesini, hukuki ve cezai sürecin tarafımızdan ivedilikle başlatılmış olduğunu belirtmek isteriz.

Tüm basın mensuplarından, toplum nezdinde aile değerlerinin, ahlaki ve vicdani değerlerin korunarak haber yapılmasını, basın ilkeleri dikkate alınarak bu tür eylemlere son verilmesi adına gerekli duyarlılığı ve sağduyuyu göstermelerini önemle rica ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Deren Talu vekili Av. Dr. Güzide Soydemir.”

 

DEFNE SAMYELİ: BİR TON REZİLLİK

Deren Talu’nun annesi Defne Samyeli ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

“Yine dedikodu, yine iftira, yine sosyal medyada yorum adı altında bir ton rezillik! Ne ilişkisi, Ne Londra’sı ne evi? Hayatlarımızda böyle çirkinlikler yok. Kızım tamamen uydurma bu senaryoyu üreten, yazan, yayan herkes hakkında yasal yollara başvuruyoruz. Sorumlular elbette ortaya çıkacak, cezalarını çekecekler. 22 yaşında tertemiz genç bir insanı kendi karanlık ruhlarıyla böyle üzüp incitenler, mutlaka bedelini öderler.”