SON TV

İstanbul Fatih Sultan Mehmet FSM Köprüsü ne zaman açılacak? Son açıklama

Bugün İstanbullu FSM köprüsündeki çalışmalar nedeniyle sabaha trafikle uyandı. İstanbul Fatih Sultan Mehmet FSM Köprüsü ne zaman açılacak?

İstanbul Fatih Sultan Mehmet FSM Köprüsü ne zaman açılacak? Son açıklama

İstanbul Fatih Sultan Mehmet FSM İkinci Köprü’nün bakım çalışmaları devam ederken bugün İstanbullu Pazartesi sabahına uyandı ve işine yetişemeye çalışanlar büyük bir trafikle karşılaştı. İstanbul Fatih Sultan Mehmet FSM Köprüsü ne zaman açılacak soruları akıllara gelmeye başladı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) başlayan yol yenileme çalışmaları sürüyor. Köprüdeki tadilat, 17 Ağustos tarihinde sona erecek.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 50

İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik verilerine göre, sabah saat 09.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 50 olarak ölçüldü.

Anadolu Yakası’ndan işe gitmek için yola çıkanlar bu sabah da yoğun trafiğe takıldı. Ana arterlerde ciddi yoğunluk oluştu, trafiğe pazartesi yoğunluğu da eklendi.

İstanbul'un trafik yoğunluğunda son durum

METROBÜSTE YOĞUNLUK OLUŞTU

FSM Köprüsü’ndeki çalışma nedeniyle toplu ulaşım araçlarına yönelen İstanbullular, duraklarda yoğunluk oluşturdu. Metrobüs duraklarında izdiham oluştu. Durak dolup taşarken metrobüse binme kuyruğu, üst geçite kadar uzandı.

SON 49 GÜN…

Durma noktasına gelen trafik ve kilometrelerce uzunluktaki araç kuyruğu, 49 gün sonra sona erecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de asfalt yenileme ve yol bakım – onarım çalışmalarının yapıldığı yönünde haberler yer almaktadır. Söz konusu haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün rutin bakım ve onarımı amacıyla 27 Haziran 2019 tarihinde başlayarak 17 Ağustos 2019 tarihine kadar bazı şeritler kapatılmıştır”

“15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ise herhangi bir çalışma bulunmamaktadır ve tüm şeritleri trafiğe açık olarak hizmet vermektedir.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında ise köprüde bulunan mevcut asfalt kaldırılacak, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak derzlerin onarımı gerçekleştirilecektir. 17 Ağustos’a kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde Avrupa-Asya istikametindeki 4 şerit ulaşıma kapatılarak, gidiş ve gelişler 2’şer şeritten devam edecektir.”

“FSM Köprüsü’nde 2009 yılından bu yana bu çapta bir bakım onarım çalışması yapılmamıştır. İstanbul ulaşımının can damarı olan FSM Köprüsü’nün güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi için yapılması zorunlu olan bakım onarım çalışmaları, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı söz konusu süreçte tamamlanacaktır. İstanbul trafiğindeki vatandaşlarımızın sabır ve anlayış göstermelerini umuyoruz.”