SON TV

İstanbul’da yağış ne kadar sürecek? (İstanbul 5 günlük hava durumu)

İstanbul'da sabaha karşı etkili olan ve gün içerisinde de aralıklı olarak devam etmesi öngörülen kuvvetli yağışın yarın öğleden sonra şehri terk etmesi bekleniyor. Peki hafta sonu İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte İstanbul ve tüm yurtta 5 günlük hava durumu raporu...

İstanbul’da yağış ne kadar sürecek? (İstanbul 5 günlük hava durumu)

Meteoroloji’nin dün uyardığı İstanbul’da, sabah saatlerinde sağanak yağış etkisini gösterirken vatandaşlar zor anlar yaşadı. Henüz evden çıkmayan bireyler ise, ‘İstanbul’da bugün hava nasıl olacak?’ sorusu ile bilgi edinmeye çalışıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de İstanbul başta olmak üzere yurt geneline ilişkin hava durumu tahminlerini son dakika olarak açıkladı.

Meteoroloji, İstanbul için uyarılarda bulundu. Yaşanabilecek su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışlara karşı da vatandaşların tedbirli olması istendi. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da yağışlar ne kadar sürecek? Meteoroloji’nin İstanbul için hava durumu ve sağanak yağış uyarılarına ilişkin detayları haberimizden bulabilirsiniz. İşte 5 günlük haritalı hava durumu…

İSTANBULLULAR GÜNE SAĞANAKLA UYANDI

İstanbul’da sabahın ilk saatlerinde şiddetli sağanak yağış etkili oldu. Gün, gök gürültüsü ve birbiri ardına çakan şimşeklerle aydınlandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak ve yıldırım uyarısı yaptığı İstanbul’da, beklenen yağış sabahın ilk saatlerinde başladı. İstanbul genelinde beklenen sağanak yağış gök gürültüsü ve şimşeklerle etkili oldu. Bazı sürücüler ve vatandaşları yağmura hazırlıksız yakalanırken bazı vatandaşlar ise ilginç önlemler aldı. Sağanak yağış, yaklaşık 1 saat sürdü.

İstanbul’da sabahın ilk saatlerinde şiddetli sağanak yağış etkili oldu. İstanbul’da gökyüzü birbiri ardına çakan şimşeklerle aydınlandı. Birçok İstanbullu sağanak yağışa hazırlıksız yakalandı.

Meteoroloji’nden alınan hava durumu raporuna göre, İstanbul’da sabaha karşı başlayan gök gürültülü sağanak özellikle Anadolu Yakası’nda etkili oldu.

İSTANBUL HAVA DURUMU (°C, 23°C)

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak ve yıldırım uyarısı yaptığı İstanbul’da, beklenen yağış sabahın ilk saatlerinde başladı. İstanbul genelinde beklenen sağanak yağış gök gürültüsü ve şimşeklerle etkili oldu.

İstanbul’da sabaha karşı etkili olan ve gün içerisinde lokal olarak devam etmesi beklenen yağışın yarın öğleden sonra kenti terk etmesi, pazartesi gününden itibaren de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması öngörülüyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli, Balıkesir’in kuzeyi, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, İstanbul Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, Bölgenin batısı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde göller yöresinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Aksaray, Niğde, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, sabah saatlerinde batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Samsun’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kuzey ve doğusu ile Malatya çevrelerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.