SON TV

İstanbullu Gelin dizisi final mi yapıyor?

'İstanbullu Gelin dizisinin 3 sezonluk macerası bitiyor' iddiası, dizinin hayranlarını telaşlandırdı. Star Tv ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinin final yapacağı ile ilgili çıkan iddalar üzerine internet üzerinden; İstanbullu Gelin dizisi bitiyor mu? Neden final yapıyor? sorusuna yanıt aranmaya başlandı.

İstanbullu Gelin dizisi final mi yapıyor?

İstanbullu Gelin’in final yapacağı iddia ediliyor. Star TV ekranlarında yaklaşık 3 sezondur devam eden dizi İstanbullu Gelin final yapma kararı aldığı ile ilgili çıkan haber üzerinden araştırılmaya başlandı. Başrollerinde Aslı Enver, Özcan Deniz gibi isimlerin yer aldığı dizi 31 Mayıs 2019’da yayınlanacak final bölümüyle ekranlara veda edececeği belirtiliyor. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İSTANBULLU GELİN KONUSU NEDİR?

İstanbul’da yaşayan Süreyya genç yaşta annesini ve babasını kaybetmiş hayatın ağır yükünü sırtlamış çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Ansızın karşısına çıkan Bursa’lı zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olup Bursa’ya gelin gitmesiyle başlayan dramatik bir aşk hikayesi. İstanbul’da yetişmiş olan Süreyya özgürlüğüne düşkün, modern bir kadınken, Faruk ise modern görünümüne rağmen ailesine, gelenek ve görenekleri sıkı sıkıya bağlıdır.

Süreyya eve adımını atarken ev halkını yavaş yavaş tanıyacaktır. Herkesin tek hakimi olmak isteyen kayın validesi Esma hanım, tek işi genç kızın ayağını kaydırarak onun statüsünü elde etmek isteyen eltisi İpek, Kocasının her biri birbirinden sorunlu olan kardeşleri Fikret, Osman ve Murat ile boğuşurken Faruk ise hiç hesapta yokken ortaya çıkan sürpriz düşmanıyla baş etmek zorunda kalacaktır. Olaylar geliştikçe neredeyse 400 yıldır tüm haşmetiyle dimdik ayakta duran konak temellerinden sallanacak ve tüm aile bundan nasibini alacaktır.

Güneş