SON TV

İstanbullular dikkat! Kar Trakya’dan giriş yaptı! Meteoroloji’den 5 günlük İstanbul hava durumu

Hava durumunda son dakika gelişmesi... İstanbul'un yanıbaşında olan Trakya’da kar yağışı Bulgaristan sınırından giriş yaptı. Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı devam ederken, Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalındığı 7 santimetreyi geçti. Peki İstanbul'a kar yağacak mı? İşte İstanbul, Ankara ve İzmir için 5 günlük hava durumu raporu...

İstanbullular dikkat! Kar Trakya’dan giriş yaptı! Meteoroloji’den 5 günlük İstanbul hava durumu

İstanbul’da yaşanan bahar havası, yerini soğuk ve yağışlı bir havaya bıraktı.Trakya’ya kar yağışı, öğle saatlerinde itibaren Bulgaristan sınırından giriş yaptı. Yıldız Dağlarında etkili olan yağış sonrası kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreyi bulurken, Türkiye’nin Bulgaristan’a ulaşımını sağlayan Dereköy Sınır Kapısı’nda ise 7 santimetreye ulaştı. Peki İstanbul’da hava durumu nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara ve İzmir için 5 günlük hava durumu raporu…

Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul bu sabah yağmurla uyandı! Meteoroloji tarafından yapılan son dakika bildirimiyle vatandaşların dikkatli olması ve kaygan zeminlerde dikkatli olunması gerektiği belirtilmişti. Sabah saatlerinde birçok otomobilin yağışın ve soğuk havanın da etkisiyle yokuşları çıkamadığı gözlendi. Geçtiğimiz günlerde karşıladığımız bahar havası; İstanbul’a erken veda etti. Dün akşamdan itibaren sıcaklık derecesi düştü. İşte bugün hava durumu nasıl olacak? sorusunun cevabı ve Meteoroloji’nin dikkat çeken son dakika uyarıları!

İstanbul’da bugün sağanak yağışlı bir hava vatandaşları bekliyor. Sıcaklık derecesi 7 derece olarak ifade edilirken yağış oranı da %85 olarak dikkat çekiyor. Hava sıcaklıkları yer yer 8.5-9 derecelere çıksa da bugün İstanbullular soğuk havaya uyum sağlayacak.

Perşembe ve Cuma günleri de İstanbul’da yağmurlu bir hava vatandaşları bekliyor. Özellikle Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Perşembe ve Cuma günü için dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

METEOROLOJİ’DEN YAĞIŞ AÇIKLAMASI

Hava durumunun ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı hariç, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışlı olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksek noktaları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Kırklareli, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın yüksek bölgeleriyle Bolu, Kastamonu ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Yağışların, Antalya çevreleri ile Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında kuvvetli olacağı tahmin edilirken, rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 kilometre/saat), bölgenin kuzeybatısında, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 kilometre/saat), Doğu Akdeniz’in doğusunda da doğu ve kuzeydoğu yönlerinden fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Hava durumu verileri İstanbul, Ankara ve İzmir’de çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın görüleceğini gösterdi. MGM’den yapılan sıcaklık değerleri açıklamaları ve 3 ilde görülecek sıcaklıklar şöyle…

İstanbul’da hafta boyunca en düşük sıcaklık 6 derece seviyelerinde olacak. Salı günü gerçekleşecek parçalı bulutlu hava çarşamba günü yağışa dönüşecek. 4 gün boyunca yağışın etkili olacağı il genelinde en yüksek sıcaklık ise 13 derece olacak.

ANKARA HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK

Ankara’da hava durumu verilerine göre cumartesi günü sıcaklık 0 dereceye kadar düşecek. Çarşamba günü başlayan yağış hafta boyunca devam ederken cumartesi günü hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte karla karışık yağış görülecek. İl genelindeki en yüksek sıcaklık ise perşembe günü 10 derece olarak görülecek.

İZMİR HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK

İzmir’de bir süredir devam eden etkili yağışlar il genelinde taşkınlara neden olmuştu. Hafta boyunca devam edecek olan sağanak yağışlar cumartesi günü azalacak. Öte yandan il genelinde hava sıcaklıkları 9 dereceye kadar düşecek.