SON TV

İstanbullular dikkat! Meteoroloji İstanbul için kar ve buzlanma uyarısı yaptı!

İstanbul'a Şubat başında girdiği soğuk hava etkisiyle ilgili bir uyarı da Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapıldı. Meteoroloji İstanbul'u kar ve buzlanma konusunda uyardı.

İstanbullular dikkat! Meteoroloji İstanbul için kar ve buzlanma uyarısı yaptı!

İstanbul’a Şubat başında girdiği soğuk hava etkisiyle ilgili bir uyarı da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapıldı. Meteoroloji İstanbul’u kar ve buzlanma konusunda uyardı.

Meteoroloji, İstanbul’a kar ve buzlanma uyarısında bulunması ardından kar yağışının bu akşam saatlerinde başlayacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda kar yağışının bu akşam saatlerinde başlayacağı kaydedildi.

İSTANBUL’DA KAR AKŞAM BAŞLIYOR

Açıklamada, “Bu akşam saatlerinde İstanbul il genelinde yağmur şeklinde başlayacak olan yağışın akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışına dönerek gece boyunca etkili olacağı ve güney sahillerinde 2-5 cm, kuzey ve iç kesimlerinde 5 ila 9 cm yerde örtü yapacağı tahmin ediliyor” denildi.

Uyarıda “Yarın sabah saatlerinde Avrupa Yakası’nda, öğleden sonra ise Anadolu Yakası’nda etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli kar yağışı ile hafta sonunda etkili olacak olan soğuk havanın, Pazartesi sabah saatlerine kadar başta buzlanma ve don olayının sebep olacağı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” bilgileri yer aldı.