SON TV

İstanbul’u zehirleyeceklerdi! Emniyetten dev operasyon

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi kapsamında yeni bir operasyon düzenledi.

İstanbul’u zehirleyeceklerdi! Emniyetten dev operasyon

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi kapsamında yeni bir operasyon düzenledi. Operasyonda binlerce boş makaron ve içi tütün dolu makaron ve yüzlerce kaçak sigara tütünü ele geçirilirken 2 şüpheli yakalandı.

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Maltepe ilçesinde şüpheli şahısların kiralamış oldukları iş yerlerine hediyelik eşya dükkanı görünümü vererek sigara imalatı yapan atölyeye dönüştürdükleri ve imal ettikleri sigaraları pazarladıkları tespit edildi. Ekipler tespit üzerine bahse konu olan adrese operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyonda 902 bin 600 boş makaron, 580 bin içi tütün ile doldurularak sigara haline getirilmiş makaron, 256 paket 256 kilogramlık kaçak sigara tütünü ele geçirildi. Hediyelik eşya dükkânı görünümü vererek sigara imalatı yapan atölyeye düzenlenen operasyonda yakalanan 47 yaşındaki Mehmet T. ve 45 yaşındaki Esengül G. sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakıldı.