SON TV

İşte HSK üyeliği için AK Parti’nin 3 adayı!

İşte HSK üyeliği için AK Parti’nin 3 adayı!

Yargı camiasının merakla beklediği HSK üye seçimleriyle ilgili merak edilen isimleri SON TV açıklıyor. AK Parti’nin TBMM’de HSK üyeliği için aday olarak önerdiği 3 isme de SON.TV ulaştı. İşte o sürpriz isimler.

HSK üyeliği için siyasi anlaşma sağlandı.

AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti’nin Grup Başkanvekilleri TBMM’de toplanıyor. SON.TV AK Parti’nin HSK üyeliği için önereceği isimleri ilk kez duyuruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşmede de gündeme gelen HSK seçimleriyle ilgili AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti arasında siyasi uzlaşmanın sağlandığını SON.TV duyurmuştu. TBMM Genel Kurul’da seçilecek 3 ismin AK Parti, 1 ismin MHP, 1 ismin CHP, 2 ismin de İyi Parti’den olacağı öğrenildi.

İŞTE AK PARTİ’NİN 3 ADAYI

SON.TV’nin ulaştığı flaş gelişmeye göre AK Parti TBMM’den aday göstereceği HSK üyeleri için bir Yargıtay, bir Danıştay, bir de avukat kontenjanından isim tercih edildi. Buna göre AK Parti’nin Yargıtay’dan aday göstereceği ismin Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyesi Ergun Şahin olduğu öğrenildi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi üyesi Ergun Şahin

DANIŞTAY’DAN KADIN ÜYE TERCİH EDİLDİ

TBMM’nin seçeceği 7 üye için AK Parti’nin Danıştay’dan isim tercih ettiği öğrenildi. O ismin ise Danıştay üyesi Aysel Demirel olduğu belirtildi. Danıştay üyesi Aysel Demirel, 26 Ekim 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliğine seçilmişti. Türkiye’nin ilk başörtülü HSYK üyesi olan Demirel, 2017’deki halkoylaması sonucu HSYK üyeliği görevi sona ermiş ve 19 Mayıs 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine atanmıştı. Demirel, HSK’nın ilk başörtülü üyesiydi.

Aysel Demirel kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu? - Biliyo.org

Danıştay üyesi Aysel Demirel

3. ADAY AVUKAT KONTENJANINDAN

AK Parti’nin HSK üyeliği için TBMM’den aday göstereceği üçüncü ismin ise avukat Bilal Temel olduğu öğrenildi. Temel’in Adalet Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğü öğrenildi…

Genel Müdür- BİLAL TEMEL

Bilal Temel