SON TV

İşte yargının süper ligi

Öyle bir adliyeki birçok eski il başsavcısı o adliyede toplandı. Çok deneyimli kadro ile çalışan o adliyenin başsavcısı da eski başkan yardımcısı…

İşte yargının süper ligi

İstanbul Adliyesinin yönetici kadrosu göz dolduruyor. Adliye adeta yargının süper lig takımı gibi…

Çağlayan’daki adliyenin başsavcısından başsavcı vekillerine kadar çok deneyimli isimler görev yapıyor.

Başsavcı Şaban Yılmaz, Adalet Bakan yardımcılığı görevinden bu kritik makama getirildi. Yılmaz, kendisi ile birlikte Ankara’da yakın çalıştığı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz’ı İstanbul’a getirdi ve yardımcısı yaptı.

Adliyenin başsavcı vekili koltuğunda ise bir çok ilin eski başsavcısı görev yapıyor. Tekirdağ eski il Başsavcısı Güngör Karakoç İstanbul Adliyesi’nde Başsavcı vekili olarak çalışıyor. Bursa eski il Başsavcısı Gökhan Şen yine Başsavcı Vekili.

Erzincan eski il Başsavcısı Akın Abdullah Çiçek de Çağlayan’da Başsavcı vekili olarak görev yapıyor.

Yaklaşık 3 yıl Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Mehmet Ali Kurt da bu adliyede. Kurt, Başsavcı Vekili olarak çalışıyor.

Yine il Başsavcılığı görevinde bulunan İbrahim Bozkurt da bu adliyede başsavcı vekili…

Adliyeden bir çok ile de başsavcı transferi yapıldı. Son olarak Antalya Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Zafer Koç, bu adliyede başsavcı vekili iken yeni görevine atandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça da İstanbul Adliyesi’nde uzun yıllar görev yapan bir isim…

Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek de İstanbul Adliyesi’nde Ağır Ceza Başkanı idi. Yine Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz da İstanbul Adliyesi’nde yaklaşık 10 yıl görevde bulundu.

HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Akif Ekinci, Birinci Daire Üyesi Ömer Faruk Yıldırım  ve Anayasa Mahkemesi üyesi İrfan Fidan da bu adliyede uzun yıllar görev yaptı.