SON TV

İzmir Adliyesi’nde uykucu hakim krizi

İzmir Adliyesi’nde bir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üyenin duruşmalarda uyuduğu, tüm mahkeme heyeti ve personelin ise bu hakimi uyandırmak için seferber olduğu ortaya çıktı. Mahkeme Başkanı tarafından İzmir Adliyesi Komisyon Başkanlığı’na şikayet dilekçesi sunuldu.

İzmir Adliyesi’nde uykucu hakim krizi

İzmir adliyesinde uyku krizi çıktı. Bir Ağır Ceza Mahkemesinde görevli üye hakim duruşmalarda sürekli uyuduğu iddiasıyla İzmir Adliyesi Adalet Komisyon Başkanlığı’na şikayet edildi. Hakimin uyku problemi yanı sıra tüm mahkeme heyetini ve personeli rahatsız edecek tutum ve davranışlarda olduğu belirtildi.

“DURUŞMADA UYUYOR”
Bu hakimin her gün duruşmalara yarım saat geç geldiği, duruşmalarda uyuduğu için de tüm heyet ve personelin kendisini uyandırmak için şikayet edilecekleri korkusuyla teyakkuzda olduğu belirtilirken, özel hayatında sürekli problem yaşadığı, şikayet edilmemek için de mahkeme başkanı ve diğer hakimlerden kendisi adına özür dilemek zorunda kaldığı ortaya çıktı.

“BENİ KAÇIRACAKLAR”
Kararları yazamadığı, mahkeme başkanına giderek “Çok önemli dosyalarımız var. Beni kaçıracaklar. Boşanmış olduğum eşim ve ailesi bana büyü yaptı” gibi söylemlerde bulunduğu belirtilen hakim hakkında görev yaptığı mahkeme tarafından İzmir Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanlığı’na dilekçe verildi. Komisyon Başkanlığı’nın dilekçeyi HSK’ya ileteceği öğrenildi.

 

KAYNAK : SABAH