SON TV

Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı’ndan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından basın açıklaması düzenledi.

Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı’ndan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı'ndan açıklamalar

Kabine’nin gündeminde Giresun’da meydana gelen sel felaketi vardı. İlgili bakanların sel felaketine ilişkin değerlendirmelerini sunduğu Cumhurbaşkanı, kabinede alınan kararları açıkladı.

Giresun’daki afetle ilgili, afetin meydana gelmesinden itibaren devletin tüm kurumlarıyla milletin yanında olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortaya çıkan kayıpların en kısa sürede telafi edileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca, Giresun’daki vergi mükelleflerin 22 Ağustos 2020’den 30 Kasım 2020’ye kadar mücbir sebep hali kapsamına alındığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine gündeminin bir diğer konusu olan Karadeniz’de doğalgaz keşfine de değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tespit edilen rezervin çok daha büyük bir kaynağın ilk habercisi olduğu yönünde kuvvetli bulgular var. Önümüzdeki süreçte Akdeniz’de de benzer müjdeli haberler alacağımızı ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Güneş enerjisi konusunda büyük bir hamle başlatıp hem yerli ve yenilenebilir enerji potansiyelimizi yükselteceğimizi, hem de atıl kaynakları ekonomiye kazandıracağımızı belirtmek istiyorum.”