SON TV

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Erdoğan’dan flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Ekim günü gittiği Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilen Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Erdoğan’dan flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Ekim günü gittiği Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilen Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

’Gündem Özel’ programında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuştu. Erdoğan, CIA’nın henüz olayla ilgili ağırlığını koymadığını söyledi.

Başkan Erdoğan, birçok kanaldan ortak yayınlanan Gündem Özel programında önemli açıklamalar yaptı.

2018’İN EN ÖNEMLİ OLAYI

2018 yılının en önemli olaylarından birisi olarak tarihe geçen Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, “Bu işi uluslararası mahkemeye taşıma noktasında kararlıyız.” dedi. Türkiye’nin elindeki belgelerin tümünü ortaya koymadığını hatırlatan Başkan Erdoğan, uluslararası camianın konuyla yeterince ilgilenmediğine dikkat çekti ve “CIA, daha bütün ağırlığını buna koymuş değil, ABD’nin ağırlığını koyması lazım.” diye konuştıu.