SON TV

Katlanabilir akıllı telefonlar geliyor!

Huawei CEO'su Richard Yu katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Katlanabilir akıllı telefonlar geliyor!

Huawei, yakaladığı satış grafiği ve başarılı atılımlarıyla Güney Kore merkezli Samsung ve ABD’li Apple için ciddi bir rakip konumuna geldi. Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2018’de Huawei CEO’su Richard Yu şirketin katlanabilir bir akıllı telefon  çıkarma hazırlığında olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili Huawei CEO’su Richard Yu’dan yeni açıklamalar geldi.

BİLGİSAYARLARIN YERİNİ ALABİLİR

CEO Richard Yu’a göre (47), katlanabilir telefonlar, gelecek yıllarda bilgisayarların yerini alma potansiyeline sahip. Zira Yu‘ya göre insanların hala bilgisayar kullanmayı bırakmamalarının en büyük nedenlerinden biri, akıllı telefonların ekran boyutlarının bunun için uygun boyuta gelememiş olması.

HUAWEI BU CİHAZ ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Alman Welt gazetesine konuşan 47 yaşındaki CEO, gelen soru üzerine  Huawei’nin  zaten böyle bir cihaz üzerinde çalıştığını ve kullanıcıların bu cihaz için bir yıl daha beklemek zorunda kalmayacaklarını açıkladı.

SAMSUNG DA KATLANABİLİR TELEFON İÇİN TARİH VERDİ

Ancak bu teknoloji üzerine mesai harcayan tek şirket Huawei değil. İçinde bulunduğumuz ayın ilk günlerinde bu konu hakkında bir açıklama yapan  Samsung’un  CEO’su DJ Koh, yaptığı açıklama ile Samsung’un katlanabilir telefonu için ilk kez tarih vermişti.

ABD’li CNBC’ye konuşan DJ Koh, Kasım ayında düzenlenecek olan Samsung Geliştirici Konferansı‘nda Samsung katlanabilir telefonun ilk kez tanıtılacağını açıklamıştı.

Apple'ın geçtğimiz dönemde basına sızan patent görseli
Apple’ın geçtğimiz dönemde basına sızan patent görseli

APPLE’IN PATENTİ BASINA SIZMIŞTI

Geçtiğimiz dönemde Apple’ın katlanabilir akıllı telefon modeli için aldığı patente ait olan görselde basına sızmıştı. Ancak Samsung’un aksine Apple’ın bu modeli ile ilgili bir tarih açıklaması bulunmuyor.

ETİKETLER: