SON TV

Kenan Sofuoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlülere tepki: Nankörler!

Kenan Sofuoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini yenilemesi kararı sonrası Ekrem İmamoğlu'na sosyal medyada 'Her şey çok güzel olacak' etiketiyle destek vermesine sert tepki gösterdi.

Kenan Sofuoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlülere tepki: Nankörler!

YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilemesi kararı sonrası Ekrem İmamoğlu, sanatçılara “Bütün herkese çağrım var. Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti” diyerek çağrı yaptı.

İmamoğlu, sözlerini ‘Her şey çok güzel olacak” diyerek bitirmişti. Ekrem İmamoğlu’nun çağrısına sanatçılar, sosyal medyada #herşeygüzelolacak etiketiyle yaptıkları paylaşımlarla destek verdi. Çok sayıda ünlü sosyal medya hesaplarından İmamoğlu’na desteklerini ilan ettiler.

Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Gülse Birsel, Şevval Sam, Yalın, Ezgi Mola, Berrak Tüzünataç, Gülben Ergen, Cem Davran, Haykon Cepkin, Ahmet Ümit, Elçin Sangu, Yonca Lodi, Şebnem Bozoklu, Selçuk Yöntem, Eser Yenenler, İbrahim Yattara, Sertap Erener, Mabel Matiz, Bülent Emrah Parlak, Ceyda Düvenci, Beren Saat, Birce Akalay, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Selin Şekerci, Tarkan gibi çok sayıda sanatçı İmamoğlu lehine paylaşımlarda bulundular.

Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlü isimler, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Aralarında Yusuf Güney, İsmail Hakkı, Hasan Kaçan ve Dursun Ali Erzincanlı’nı bulunduğu başka bir sanatçı grubu da sanatçıların verdiği bu desteğe tepki gösterdi.

 

Twitter hesabından paylaşımda bulunan bir diğer isim Dursun Ali Erzincanlı ise, “Martın sonu bahar’ dediniz, Mayıs’ta kar yağdı. Haziran sonu ile yazı aynı cümlede kullanmayın. #Herşeyçokgüzelolacak… Halkın güzide(!) sanatçılarını, ‘olmak’ fiilinin geniş zamanın hikayesi yerine, gelecek zaman kipiyle uğraştırıp meşgul ediyorsunuz” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun “Sanatçılar konuşacak” açıklamasına gönderme yapan Hasan Kaçan, önceki gün Binali Yıldırım ile bir fotoğrafını paylaşarak “Biz sandıkta konuşmayı tercih ediyoruz. Herkese hayırlı sahurlar” ifadeleriyle Tweet attı.

Oyuncu İsmail Hakkı da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Her şey çok güzel olacak’ diye böğürenler; tencere-tava çalıp ev sahibini bastırmaya çalışan yavuz hırsızlardır. Hani şu İmamoğlu’nun en güvendiği, çok güvendiği kurum olan YSK, hırsızlık yapıldığını belgeleriyle ilan etti. Yapacağınız bir heriflik varsa, sandıkta demokratik usullerle ve çalmadan yapın! Şu PKK’lı il başkanınızla ezandan nefret eden milletvekiliniz de bayılmıştı YSK’nın mazbata verişine hani; hatırladınız mı? 15 Temmuz gecesi bir tanesini bile görmediğimiz onca ‘duyarlı’ sanatçı; kalkışma halk tarafından savuşturulduktan sonra sindikleri inlerden çıkıp sosyal medyada bayrak paylaşmıştı. Bazılarının eli ona bile varmamıştı. Bunlar onlar işte kardeş! Bu tanıma uyan o kadar çok sözüm ona ‘milli ve yerli sanatçı’ var ki, sus pus oturmuş izliyorlar. Bu millet maalesef onları da kabul ediyor. Pirincin içindeki siyah taşı ayıklamak mesele değil, kolaydır, beyaz taş ise diş kırar. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi…”

İmamoğlu’na destek veren ünlülere bir tepki de dünyaca ünlü eski motor yarışçısı Kenan Sofuoğlu’ndan geldi. Supersport Dünya Şampiyonluğu bulunan ve aynı zamanda AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından ünlüleri böyle eleştirdi:

‘YAZIKLAR OLSUN NANKÖRLER’

Bu ülkeyi yaklaşık 20 yıldır yöneten Recep Tayyip Erdoğan sayesinde herbiriniz milyoneresiniz, lüx hayatınız, milyonlarca takipciniz var.İstanbula yapılan hizmetleri bizlerden çok sizler kullaniyorsunuz.Ekrem İmamoğlu’na sözüm yok ama fırsatı yakaladık hadi Ak Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim diye birlik olan milyonlarca seveni olan yediği kabı pisleyen ünlü nankörlersiniz.Diceksiniz ki sen kimsin MOTORCUNUN BİRİYİM ama nankör değilim,ülkesine sınıf atlatan LİDERİNE sadık bir vatandaşım.(Bu arada siyasetçi filan değilim)

ETİKETLER: