SON TV

Kendilerini ‘MİT’ mensubu olarak tanıtan dolandırıcılık çetesi çökertildi

Kendilerini ‘MİT’ Bölge başkanı olarak tanıtan aralarında emekli albay ile ihraç edilen memurların da bulunduğu, devlet tarafından orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış 2B arazileri satmak vaadiyle vatandaşları dolandıran çete, Başkent merkezli İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen “Sahte Yüzler” operasyonuyla çökertildi. Çetenin 5 milyon TL’lik vurgun yaptığı belirlendi.

Kendilerini ‘MİT’ mensubu olarak tanıtan dolandırıcılık çetesi çökertildi

Kendilerini devlet kurumlarında üst düzey yönetici ve ‘MİT’ personeli olarak tanıtan ve aralarında emekli albay ile ihraç edilen memurların da bulunduğu dolandırıcılık çetesi, Ankara polisinin Başkent merkezli İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirdiği eş zamanlı “Sahte Yüzler” operasyonuyla çökertildi. Operasyonda, çete lideri Metin Ş. dahil 15 kişi gözaltına alındı. Çetenin devlet tarafından orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış 2B arazileri satmak vaadiyle vatandaşları dolandırdıklarını belirlendi. Çetenin 5 milyon TL’lik vurgun yaptığı tespit edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, özellikle Ankara, İzmir ve İstanbul gibi 3 büyük şehirde faaliyet yürüten dolandırıcılık çetesi tespit edildi.

Yapılan tespit sonucu çeteyi teknik ve fiziki takibe alan ekipler, çetenin devlet tarafından orman vasfını yitirmiş, kadastro marifetiyle orman alanları dışına çıkartılmış 2B arazileri satmak vaadiyle vatandaşları dolandırdıklarını belirledi.
Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan çete çökertildi

KENDİLERİNİ MİT BÖLGE BAŞKANI OLARAK TANITTILAR

Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle adliyeye sevk edilen çete üyelerinden, Metin Ş., Hasan Ş. ve Efkan Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 12 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.