SON TV

Kılıçdaroğlu’ndan flaş EYT açıklaması!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu vatandaşlar tarafından sıkça aratılan ve merak edilen konuların başında geliyor. Emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin kanun teklifi verdiklerine, ilgili komisyonun olağanüstü toplanmasını istediklerine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde EYT konusunu Genel Kurul gündemine getireceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’ndan flaş EYT açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu’nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin kanun teklifi götürdüklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, ilgili komisyonun olağanüstü toplanmasını istediklerine dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde bu konuyu Genel Kurul gündemine getireceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, bu konuda hangi partinin samimi, hangisinin samimi olmadığının, ak ile karanın Genel Kurulda görüleceğini dile getirdi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili son durum ne?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu birçok kişinin merak ettiği ve araştırma yaptığı konuların başında geliyor. Özellikle son dönemlerde yapılan açıklamalar büyük bir merak içinde takip ediliyor. Merak içinde beklenen konuyla ilgili sosyal medyadan da talepler dile getiriliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaşanan son dakika gelişmesi konuyla ilgilenen vatandaşları meraklandırdı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ilişkin öneriye kabinenin bakış açısı nedir? sorusuna Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan bir yanıt gelmişti.

Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İbrahim Kalın, “Bu konu kabinenin gündeminde yok. Tabii ki Meclis ayağı ayrı bir konu. Yeni hükümet sisteminde Meclis kendi kanunlarını çıkartabilir. Bunun değerlendirmesi Mecliste yapılır ama hükümet nazarından baktığınız zaman konu bugün de geçtiğimiz toplantılarda da gündeme gelmedi. Bu konuda herhangi bir değişiklik söz konusu değil.” dedi.