SON TV

‘Kim Milyoner Olmak İster’e telefon jokeri damga vurdu!

'Kim Milyoner Olmak İster'in yeni bölümünde, Aleyna Cesur adlı yarışmacının telefon joker hakkını kullanarak aradığı yakın arkadaşı soruyu internetten bulmaya çalışırken çıkardığı klavye sesleri telefondan duyuldu. Yarışmanın sunucusu Murat Yıldırım, "Ağzında bir şey vardı galiba, yiyordu" sözleriyle olayı geçiştirdi

‘Kim Milyoner Olmak İster’e telefon jokeri damga vurdu!

‘Kim Milyoner Olmak İster’de Aleyna Cesur adlı yarışmacının telefon jokeri kullanmasının ardından yaşananlar, sunucu Murat Yıldırım da dahil herkesi şaşırttı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan Aleyna Cesur, 30 bin TL değerindeki soruda telefon jokerini kullandı. Cesur’un yakın bir arkadaşı, kendisine yöneltilen soruyu internetten bulmaya çalışınca sosyal medyada gündem oldu.

CEVABI İNTERNETTEN ARATTI

“Guinness Dünya Rekorarı’na göre Kurt Steinter, bir taşı su üzerinde art arda kaç defa sektirerek rekor kırmıştır?” sorusunda takılan yarışmacının yardım beklediği arkadaşı, doğru cevabı bilemeyince internetten arama yapmaya başladı. Telefon jokeri, sorunun cevabını bulmaya çalışsa da 30 saniyelik sürede başarılı olamadı.

“MURAT YILDIRIM’DAN GÖNDERME”

Klavye sesleri üzerine sunucu Murat Yıldırım, “Ağzında bir şey vardı galiba, yiyordu” sözleriyle göndermede bulundu.

15 BİN TL İLE AYRILDI

Telefon jokerinde cevabı öğrenemeyen yarışmacı, yarı yarıya joker hakkını da kullandı. Daha sonra doğru olan ’88’ şıkkı yerine yanlış yanıt veren Aleyna Cesur, 15 bin TL ödülle yarışmadan ayrıldı.