SON TV

Kocaeli’nin yeni Cumhuriyet Başsavcı vekili Eray Akkavak oldu

İstanbul’da terör savcılığı yaptıktan sonra 3 yıldır görevine Batman’da Cumhuriyet Başsavcıvekili olarak devam eden Eray Akkavak’ın Sakarya BAM savcılığına atanmasının ardından yaptığı itiraz sonrasında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına Başsavcıvekili olarak atandığı öğrenildi.

Kocaeli’nin yeni Cumhuriyet Başsavcı vekili Eray Akkavak oldu

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) yaz kararnamesinin geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından bazı illere atanan yargı mensupları tarafından atamalara itirazlar gelmeye başladı. HSK 1. Dairesi tarafından 3 binden fazla hakim savcıyı kapsayan kararname yargı teşkilatına açıklanmıştı. Kararneme kapsamında 20 ilin başsavcısı değişti. Kararnameyle Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçenin Cumhuriyet başsavcıları değişti. Ağır ceza mahkemesi başkanı olarak ise 118 atama gerçekleştirildi.

ERAY AKKAVAK’A YENİ GÖREV

Bu kapsamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunda terör savcılığında kritik dosyaları yürüten ve ardından Batman Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan Eray Akkavak kararname kapsamında Sakarya BAM savcılığına atanmıştı. Edinilen bilgiye göre Eray Akkavak’ın görev yerinin değiştirilerek Kocaeli Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atandığı öğrenildi.