SON TV

Koku ve Tat Zirvesi’nde profesyoneller bir araya geliyor!

Koku ve Tat Zirvesi’nde profesyoneller bir araya geliyor!

Koku ve Tat duyuları ve hayatımızdaki yansımaları hiç bu kadar geniş bir kapsamla ele alınmadı. Koku ve Tat Araştırmaları Derneği tarafından 2018 yılında düzenlenen tamamen bilimsel ve eğitimsel bir etkinlik olan “Koku ve Tat Kursu”na ulusal ve uluslararası çok önemli bilim insanları katılım göstermiş, koku ve tat alma bozuklukları etraflıca tartışılmıştır.

PROFESYONELLER BİR ARAYA GELECEK

Bu yıl Doç. Dr. Aytuğ Altundağ başkanlığında ilki düzenlenecek olan “Koku ve Tat Zirvesi”nde multidisipliner bir yaklaşım ile tıp, parfümeri ve gastronomi alanlarındaki yansımaları ve sektör profesyonelleri bir araya gelecek.

Tıp, parfümeri ve gastronomideki karşılıklarının yanında, koku ve tatların hayatlarımızı, beklentilerimizi ve zevklerimizi nasıl etkilediğini, belki de diğer duyulardan çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu ortaya koyacak multidisipliner bir program hazırlandı.

Ünlü konuşmacılar ve sektör profesyonellerinin panel/söyleşi formatında katılımcılar ile buluşacağı bu organizasyonda, yine aynı sektörden firmaların katılacağı bir fuar da organize edilecek.

Çok ilgi çekeceği düşünülen programdaki bazı panel başlıkları :

* Koku ve Tat Tarihi ve Kültürü

* Kokusuyla Tadıyla Lezzet Yolculuğu

Çok ilgi çekeceği düşünülen programdaki bazı panel başlıkları :

  • Koku ve Tat Alma Bozuklukları ve Tedavileri
  • Doğumdan Ölüme Koku ve İnsan

Çok ilgi çekeceği düşünülen programdaki bazı panel başlıkları :

* Sosyal Medya ve Tat Algısı

* Hayatın İçinde Aromaterapi

Çok ilgi çekeceği düşünülen programdaki bazı panel başlıkları :

* İstanbul’un Semtleri ve Kokuları

* Kokusu mu Tadı mı? Peynir, Kahve, Çay, Çikolata

Çok ilgi çekeceği düşünülen programdaki bazı panel başlıkları :

* Ağızımızdaki Koku Hangi Hastalıkların Habercisi

Zirve ile ilgili diğer tüm bilgilere www.kokuvetatzirvesi.com web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

“Koku ve Tat Zirvesi”; niteliği, hedefleri, sunduğu eğitim, workshop olanakları ve konuşmacı profili ile; akademisyen, araştırmacı ve uzmanlardan öğrencilere, iş dünyası profesyonellerinden ev hanımlarına kısaca tüm tat ve koku sevdalılarına hitap eden bir etkinliktir.
Zirve Başkanı Doç.Dr.Aytuğ Altundağ zirve ile ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl ağırlıklı olarak medikal alanda koku ve tat bozukluklarını tartıştığımız Uluslararası Koku ve Tat Kursunu başarı ile gerçekleştirmiştik. Bu yıl için planlarımızı yaparken, koku ve tat duyularının diğer sektörlerdeki yansımalarını, profesyonellerini bir araya getirerek çok geniş katılımlı bir Koku ve Tat Zirvesi gerçekleştirmeye karar verdik.

Tıp, parfümeri ve gastronomideki karşılıklarının yanında, koku ve tatların hayatlarımızı, beklentilerimizi ve zevklerimizi nasıl etkilediğini, belki de diğer duyulardan çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu ortaya koyacak mükemmel bir program hazırladık. Titizlikle oluşturduğumuz programda hayatın hemen her alanından, ünlü konuşmacıların sizlerde iz bırakacak ve daha önce düşünmediğiniz koku ve tat etkilerini ortaya koyduğu bir ziyafet çekeceğiz.

Sektör profesyonellerinin kurumsal ve bireysel hayatı kolaylaştırmak ve daha yüksek seviyede algılamamızı sağlayan ürünlerinin sergileneceği bir sergi eşliğinde 2 gün boyunca koklayıp tadacağız.  3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde sizlerle olmak dileğiyle…”