SON TV

Koronavirüs kurallarına uymayanlara ceza!

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs vakalarının ardından Sağlık Bakanlığı aldığı önlemlerle diğer ülkelere örnek olmaya devam ediyor.

Koronavirüs kurallarına uymayanlara ceza!

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın umre ziyaretinden dönen bir vatandaşta koronavirüs (corona virüsü) test sonucunun pozitif çıktığını son dakika olarak açıklamasının ardından Türkiye’deki vaka sayısı dün gece itibarıyla 18’e yükseldi. Bu kapsamda her geçen dakika yeni gelişmelerin olduğu krizde son bilgiye göre Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler arttırılırken, hafta sonu umreden dönen 10 bin 330 kişi Ankara ve Konya’daki 5 yurtta karantina altına alınmaya başlandı.

14 GÜN KURALINA UYMAYANLAR HAKKINDA ŞİKAYET

Korona virüs ile ilgili önlemler kapsamında bakanlıkça daha önceki günlerde de hem yurtdışı gezilerinden hemde umre ziyaretinden gelen ve evde 14 gün istirahat kuralına uyması söylendiği halde buna uymayan vatandaşlar konusunda şikayetler başladı.

İKİ BAKANLIK HAREKETE GEÇİYOR

Toplu açık alanlarda, kafe, kahvehaneler ve alışveriş merkezlerinde gezen bu kişiler hakkındaki şikâyetlerin artması üzerine iki bakanlığın harekete geçeceği iddia ediliyor. İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın konuyu değerlendirdiği ve bu kapsamda evde 14 gün istirahat etmesi kuralına gerektiği halde uymayanların da dışarıda yakalandığı anda karantinaya alınarak 14 gün gözlem altına alınacağı iddia edildi.

ÇİN’DE ORTAYA ÇIKTI

Aralık ayı ortalarında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 170’in üzerinde ülkeye yayılan koronavirüsün tespit edildiği kişi sayısı 169 bini, virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığı yüzünden ölenlerin sayısı 6 bin 400’ü aştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de tespit edilen koronavirüslü (corona) hasta sayısının 15 Mart itibariyle 18 olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE’DE 18’E YÜSKELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, daha önce 6 olarak açıklanan koronavirüs vaka sayısının 18’e yükseldiğini, bunların 7’sinin Avrupa’dan, 3’ünün de Amerika’dan Türkiye’ye giriş yapan kişiler olduğunu söyledi.