SON TV

Koronavirüs tedbirlerine uymayan işyerlerine operasyon

Koronavirüs tedbirlerine uymayan işyerlerine operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince COVİD- 19 tedbirleri ile ilgili kapalı olması gereken işyerlerine yönelik yapılan denetimler kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

1 Nisan 2020 tarihi saat 22.00 sıralarında Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ilimiz Fatih ilçesi Aksaray Mahallesinde bulunan bir işyerinin açık olduğu görülmüş, yapılan denetim sırasında çöp içerisinde Orhan A. (25) isimli şahsa ait olduğu belirlenen (1) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

İşyeri sahibi Şerafettin B. (51) isimli şahıs hakkında “Kumar Oynanmasına Yer ve İmkân Sağlama” suçundan, Orhan A. isimli şahıs hakkında ise “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapılarak şahıslar adli makamlarca serbest bırakılmış, işyerinde bulunan (25) şahsa ise 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 34. Maddesi olan
“Kumar Oynamak” suçundan her şahsa ayrı ayrı 1.000 TL idari para cezası işlemi uygulandı.

2 Nisan 2020 tarihi saat 13.00 sıralarında Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ilimiz Sultanbeyli ilçesi Ahmet Yesevi Mahallesi Barbaros Caddesinde kıraathane olarak faaliyet gösteren bir işyerinin açık olduğu görülmüş, işyeri içerisinde bulunan işyeri sahibi ve (3) şahıs hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 32. Maddesine istinaden 392 TL tutarında idari para cezası işlemi uygulandı.