SON TV

Koronavirüs’ün ilacı Sumak Suyu mu, Sarımsak mı? Hangisi Koronavirüs’e karşı bağışıklık güçlendirir

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs'ün ilacı Sumak Suyu mu? Koronavirüs'ten kurtulmanın en iyi yolu bağışıklık güçlendirmek. İşte bağışıklık güçlendiren dev besin!

Koronavirüs’ün ilacı Sumak Suyu mu, Sarımsak mı? Hangisi Koronavirüs’e karşı bağışıklık güçlendirir

Çin’in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve 12 binin üzerinde insanın ölmesine, son olarak da Türkiye’de de 59 kişinin ölmesine neden olan Koronavirüs (Coronavirüs – Covid19) salgını ardından insanlar doğal yaşama ve bağışıklık arttırmaya yöneldi. Edinilen bilgilere göre Koronavirüs girdiği vücutta ilk olarak akciğere saldırıyor. Bu nedenle insanların vücutlarının direnç sistemi yani bağışıklığının yüksek olması onları koronavirüs ile savaşmaya ve kazanmaya tetikliyor.

Son olarak bağışıklığı arttıran ve vücuda iyi gelen besinler ortaya çıkıyor. Ancak yüzyıllardır kullanılan asıl bağışıklı yükselten ve koronavirüs gibi salgınlarda kullanılan doğal yiyecek ve içecekler ön sıraya çıktı.

Sumak ve sumak suyunun faydaları nelerdir? Kaynatıp suyunu içince…

SUMAK VE SUMAK SUYUNUN FAYDALARI

Son günlerde konuşulan Sumak ve Sumak Suyu da bunlardan biri… Sumak bilindiği gibi yabani otlar arasında yer alan bir bitki. Kurutularak toz haline getirilen baharat ya da tomurcuk şeklinde kurutulan bu bitkinin şifası saymakla bitmiyor.

Ekşi bir tada sahip olan sumak, limon bulunamayan yerlerde bir alternatif olarak da kullanılıyor. Peki Koronavirüs’ün şifası olarak görülen, ılık suya konularak tüketilmesi tavsiye edilen ve bu şekilde koronavirüs (coronavirüs)’ten koruduğu belirtilen Sumak ve Sumak Suyu’nun vücudumuza faydaları neler?

 • Sumak bir ateş düşürücüdür.
 • Antimikrobiyal ve antioksidan aktiviyesi nedeniyle birçok rahatsızlığın tedavisinde olumlu etkiye sahip…
 • Obezite, yüksek kan şekeri, diyabeti önlemeye yardımcı olan sumak, çok insan tarafından seviliyor.
 • Kanserli hücrelerin de DNA bazlarının okside olduğu belirtiliyor.

Koronavirüs’ün ilacı sumaklı su mu? Hz. Muhammed’i rüyasında gören kadın anlattı!

PEKİ KORONAVİRÜS’TEN KORUNMAK İÇİN SUMAK SUYU YA DA SUMAK ÇAYI NASIL YAPILIR?

100 gram kurutulmuş sumak ve 1 litre kaynar suyu birleştirin. Bir tencereye alın ve 10 dakika demlendirin. Daha sonra soğutun ve karışımı günde 3 kez tüketin. Doktorunuza da danışmayı unutmayın. Mide problemleri olanlar için sakıncası olabilir.

Şimdi gelelim Koronavirüs’ün vücudumuza uğramaması ya da bağışıklığımızı yükselten diğer mucize besin Sarımsak’a…

Sarımsak yüzyıllardır tedavi ve sağlık için kullanıldığı biliniyor. Sarımsak’ın insan vücudunda tepeden tırnağa kadar birçok faydası bulunuyor.

Koronavirüs’ten kurtulmanın ya da onunla savaşmanın en önemli yolu bağışıklık sistemimizin artmış olması. Bağışıklık sistemimizi ne kadar arttırırsak Koronavirüs bize o kadar zarar veremez…

ŞİMDİ GELELİM KORONAVİRÜSSAVAR SARIMSAK’A…

 • Kansere yakalanma riskini azaltır.
 • Pankreas ve kolon kanserini önleyicidir… Kanserli hücrelerin baş düşmanı… Hücrelerin gelişimini yavaşlatmakta çok etkili…
 • Alzheimer hastalığına da iyi gelir.
 • Kandaki kolestrol düzeyini düşürür.
 • Yüksek tansiyonu engeller.
 • Akciğer, karaciğer, kalp, safra kesesi gibi önemli organları güçlendirir. Bu nedenle vücudumuz olası bir virüs tehdidinde daha rahat kendini savunabilir.
 • İdrar sökücüdür.
 • Ateş ve tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Bilindiği gibi ateş ve tansiyon yüksekliği koronavirüsün başlıca özelliklerinden bu nedenle de onunla savaşması için sarımsak şifadır.
 • Mide ve bağırsaklarda oluşan enfeksiyonları öldürerek dezenfekte eder.

Şifa kaynağı sarımsak sütü, her derde deva!

Öksürüğe nasıl iyi gelir?

Bal ve ezilmiş sarımsak karışımı ile öksürüğü kesebilirsiniz. Bu karışım aynı zamanda balgam sökücü etki göstermektedir.

Bağışıklık sistemine nasıl iyi gelir?

Antifungal ve antimikrobiyal özellikleri olan sarımsak bal karışımı, vücudunuzu virüs ve bakteri gibi patojenlerden korur.

DOĞAL SARIMSAK BAL KARIŞIMI TARİFİ

Malzemeler: 1 bardak bal, 1 kapaklı cam kavanoz, 10 diş sarımsak

Yapılışı: Sarımsağı soyup küçük küçük dilimler halinde doğrayın. Balı ve sarımsağı cam kavanoza koyun Kavanozun kapağını kapatın, 1 hafta bekletin. 1 hafta sonra sağlıklı karışımı tüketime hazır olacak.

Uygulama: Sarımsak bal karışımını 7 gün boyunca her sabah aç karna 1 kaşık yiyin. 1-2 hafta ara verdikten sonratekrar aynı programı uygulayabilirsiniz.

 

Sarımsak kanserin çözümü!