SON TV

KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayımlandı! 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları ÖSYM tarafından bugün açıklandı. Doğru ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen kişiler 2018 KPSS sınav soruları açıklanan kısmına bu başlık altından hemen ulaşabilecekler. ÖSYM ile KPSS ortaöğretim sınav soruları ve cevapları için hemen detayları inceleyin.

KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayımlandı! 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM resmi sayfası üzerinden KPSS Ortaöğretim soruları ve cevaplarının yayımladığını duyurdu. Yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği 2018 KPSS ortaöğretim sınavında adaylara, genel yetenek ve genel kültür testlerinden 120 soru sorulmuştu. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

7 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınav soruları ve cevapları ile ilgili duyuru yayımlandı. Doğru ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen adaylar için KPSS ortaöğretim sınav soruları bir kısmı erişime açıldı. ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ve bu başlık altından KPSS sınav soruları erişebileceksiniz. İşte 2018 KPSS ortaöğretim lise sınav soruları!

KPSS SINAV SORULARI 2018 YAYINLANDI

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre KPSS sınav soruları bir kısmı yayınlandı. 2018 KPSS ortaöğretim sınav soruları bu başlık üzerinden hemen ulaşabilirsiniz. İşte detaylar!

KPSS soruları ve cevapları, sınavın ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyordu.

ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişilebilicekler Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir..

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM’nin akademik takvimine göre 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

SORULAR VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER: