SON TV

Kulisler çok hareketli… İşte konuşulan yeni isimler

HSK, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak’ı Yargıtay üyesi olarak atadı. Anadolu Komisyon Başkanı Bekir Altun’un Albayrak’tan boşalan göreve getirilmesi bekleniyor. Peki Anadolu Adliyesi Komisyon Başkanı kim olacak? İşte son kulisler…

Kulisler çok hareketli… İşte konuşulan yeni isimler

HSK Genel Kurulu dün gerçekleştirilen yeni hakim savcılara ilişkin kura töreni ardından Yargıtaya yeni isimler atadı.

Bu göre, Eski Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğol, HSK Genel Sekreteri Seyfi Han, Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi, İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul BAM Daire Başkanı Hakan Türkön ve Ankara BAM Ceza Daire Başkanı Yeşim Garipoğlu Özen Yargıtay üyeliğine seçildi.

Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi ve İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak’ın krtik önemdeki koltukları boşaldı.

Bu koltuklara kimlerin atanacağına ilişkin ise kulisler hayli hareketlendi.

Kulislere göre, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığına İstanbul Anadolu Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun atanabilir.

Bekir Altun’dan boşalacak koltuğa kimin atanacağı merak konusu…Kulisler hayli hareketli…
Çeşitli senaryoların yanı sıra iki hakimin de adı geçiyor. Anadolu Hakimleri Memun Kılıç ve Ali Günay’ın Komisyon Başkanı olabilecekleri belirtiliyor. Gerek Memun Kılıç gerekse de Ali Günay hayli önemli kararlara imza atan isimler.
Ankara Adalet Komisyonu Başkanlığına ise Ankara Adliyesi’nden bir ağır ceza mahkemesi başkanı ya da Ankara Batı Adliyesi Adli Komisyon Başkanı Şenel Altınay’ın getirilebileceği konuşuluyor.