SON TV

Küstah Trump’tan bir tehdit daha!

ABD Başkanı Donald Trump, Papaz Brunson ile ilgili Türkiye'yi bir kez daha küstah bir dille tehdit etti.

Küstah Trump’tan bir tehdit daha!

SON TV HABER MERKEZİ – Seçildikten bu yana yaptığı skandal ve algı yüklü açıklamalarıyla olay çıkmaya çalışan ABD Başkanı Donald Trump, Brunson ile ilgili Türkiye’yi bir kez daha küstah bir dille tehdit etti.

Trump, Türkiye’yi bir kez daha tehdit etti. Trump, “Bizim insanımızı bizden alamazlar, dolayısıyla ne olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi Rahip Brunson hakkındaki adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağının kaldırılması yönündeki talebi 3’üncü kez reddetmişti

KÜSTAH AÇIKLAMA

Trump, Rahip Brunson’un tutukluluğu konusunda Türkiye’ye bir kez daha tehdit savurdu. “Bizim insanımızı bizden alamazlar, dolayısıyla ne olacağını göreceğiz” diyen Trump, “Çok uzun süre önce Pastör’ü geri vermeliydiler ve bence Türkiye çok çok kötü davrandı, daha bu iş bitmedi. Oturup bunu kabul etmeyeceğiz, insanlarımızı alıkoyamazlar, dolayısıyla ne olacağını göreceğiz” şeklinde konuştu.

Rahip Brunson’un avukatı tahliye için 3. kez başvuruda bulunmuş, mahkeme kararı reddetmişti.

Trump dün de Türkiye’yi Twitter üzerinden, “ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye saatiyle gece 02:30’da ABD saatiyle saat 20:30’da yine Twitter üzerinde Türkiye’ye mesajlar yolladı. Trump mesajında yine Rahip Andrew Brunson’ın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını söyledi.

ABD Başkanı Trump şu tweet’i attı: “Türkiye uzun yıllar ABD’den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahipi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz.” ifadeleriyle tehdit etmişti.

ETİKETLER: