SON TV

Kuzey Marmara Otoyolu’nun 5’inci kısmı açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun 5’inci kısmı açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze-İzmit kavşakları arasındaki kesimi bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı bir törenle hizmete girdi.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’yle uluslararası yol güzergahında bulunan İstanbul trafiği azalacak. Bu geceden itibaren Sevindikli Kavşağı ve TEM İzmit-1 Kavşağı arası, araç trafiğine başlayacak.

YILLIK 595 MİLYON LİRA TASARRUF

Öte yandan Gebze-İzmit Kavşağı kesimi, Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden Gebze-İzmit güzergahında kesintisiz trafik akışını sağlarken, ekonomiye Gebze-İzmit arasında zamandan 270 milyon lira, akaryakıttan 317 milyon lira, daha az emisyon salınımıyla da 8 milyon lira olarak toplamda 595 milyon lira tasarruf katkısı sunacak.

TEM VE D-100 KARAYOLU RAHATLAYACAK

Kuzey Marmara Otoyolu’nun 5. kısımının açılmasıyla, İstanbul ve Kocaeli arasında yüksek trafik hacmine maruz kalan TEM Otoyolu ve D-100 Karayollarına hızlı, güvenli ve rahat yeni bir alternatif olacak.

İstanbul yönünden Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak gelen araçlar Çayırköy mevkinde İzmit’e ve İzmit-Kandıra Devlet Yolu’na, mevcut TEM Otoyolu’nun Kandıra ve Doğu İzmit Kavşakları arasında TEM İstanbul-Ankara Otoyolu’na bağlanabilecek.