SON TV

KYK burs başvuruları 2018 ne zaman yapılacak? KYK bursları ne zaman?

KYK burs ücretleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdeli haber geldi. KYK 2018 burs ve kredi başvuruları başladı mı? kyk.gsb.gov.tr E-Devlet KYK burs başvuru işlemi ve şartları nedir! KYK burs/kredi başvuruları başladı mı? 2018 Burs veren kurumlar için başvurular nasıl yapılır şartları neler? KYK 4. yedek yurt sonuçları sorgulama ekranı 2018 KYK burs kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs başvuruları 2018 ne zaman yapılacak? KYK bursları ne zaman?

KYK cumhurbaşkanlığı bursu için başvuru tarihleri belli oldu mu? Yurtkur burs ve kredi başvuruları başladı mı? Burs veren kurum ve kuruluşlar neler? Burs veren şirketler neler? KYK burs başvurularında son durum nedir? soruların yanıtları araştırılırken bugün merakla beklenen KYK 4. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu’nun düzenlemiş olduğu 2018 2019 eğitim öğretim yılı 4. yurt yedek yerleştirme sonuçları da ilan edildi. Öğrenciler sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak e devlet üzerinden sorgulayabilecekler. Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 24 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. KYK 4. yedek yurt sonuçları ise 1 Ekim’de açıklandı. Milyonlarca öğrencinin kalacak yer problemine çözüm üreten Kredi ve Yurtlar Kurumu, E-Devlet üzerinden taahhütname onayını almasıyla birlikte yurt kayıtlarını tamamlayacak. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından öğrenciler, yurtlara yerleşebilecekler. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs ve kredi başvuruları son günlerin en çok merak edilen ve sorgulanan konusu oldu. Herhangi bir yükseköğretim kurumunda üniversite eğitimini sürdüren öğrenciler, burs başvurusunda öncelikli olarak KYK’yı takip ediyor. Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden kabul ediliyor.

Üniversite öğrencilerini harkete geçiren yeni bir duyuru geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından paylaşılan duyuruda, KYK ek yurt başvurularının başladığı ve kimlerin bu başvuruda bulunabileceği yer alıyor. İşte KYK ek yurt başvurusu yapmak isteyen öğrencileri yakından ilgilendiren bilgiler…

EK KONTENJAN VE DİĞER KONTENJAN TÜRLERİ İÇİN YURT BAŞVURULARI BAŞLADI

Ek kontenjan, özel yetenek sınavı veya lisans tamamlama programıyla yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan, lisansüstü (yüksek lisans/doktora eğitimi gören ara sınıf öğrencileri dâhil), yurt içi/yurt dışı eğitim programlarına katılan, 7143 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanarak yeniden öğrenime başlayan öğrenciler ile diğer öğrencilerin (diploma notu ile dikey geçiş yapan, GATA’dan elenen vb.) yurt başvuruları 3-10 Ekim 2018 tarihleri arasında http://yurtkur.gsb.gov.tr/ internet adresinden alınacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ilgili makamlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde yurt hakkınız iptal edilecektir.

Başkasına ait T.C. Kimlik numarası ile yurt başvurusu yapıldığının tespit edilmesi halinde, ilgili T.C. kimlik numarasına ait tüm başvurular geçersiz sayılacaktır.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden T.C Kimlik Numarası alınması zorunludur.Aksi halde başvuru yapamazsınız.

İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; yurtta barınmanızı engeller.

Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

KYK EK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için KYK burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler sabırsızlanıyor. Fakat KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Yurtkur tarafından KYK burs başvuruları başladığında, haberimizin içeriğinden KYK burs başvuru linkine ulaşabilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.