SON TV

LGS’ye girecek öğrencilerin sınav yerleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlendiği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınav yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı ve E-Okul sitelerinden erişime açıldı.

LGS’ye girecek öğrencilerin sınav yerleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilerin sınav yerlerini açıkladı.

LGS 2020’ye hangi öğrencinin nerede gireceği belli oldu. 20 Haziran’da yapılacak sınavların sınav yerlerine bugünden itibaren E-Okul Veli Bİlgilendirme Sistemi üzerinden bakılacabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlendiği LGS zaman daraldı. Gelecek hafta gerçekleşecek sınav öncesi öğrenci ve velilerin merakla beklediği sınav yerlerini görmek için E-Okul’a giriş yapmak yeterli.

SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

LGS kapsamında merkezi olarak sınav olacak öğrencilerin sınav merkezi, bina, salon ve sıra no bilgileri Bakanlığın sitesi ve E-Okul’dan erişime sunuldu.

Öğrenci ve velilerin sınavdan önce sınav yeri adresleri öğrenmeleri ve sınav saatinden önce sınav binası önünde bulunmaları faydalı olacaktır. Sınava giriş saatinden sonra sınav binasına gelen öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sınava ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk, sınav giriş belgelerinin 28 Mayıs’a kadar öğrencinin kendi okulundan alması kuralını kaldırdıklarını söyledi. Sınav giriş belgelerinin sınav öncesinde öğrencilerin sınava gireceği sıralara konulacağını belirten Selçuk, bununla ilgili kaygı duyulmamasını istedi.

KİMLİK BELGESİNDE FOTOĞRAF ARANMAYACAK

Selçuk, 15 yaş ve üzeri öğrencilerin kimlik belgelerinde fotoğraf bulunması zorunluluğunu, içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını sürecinde kimlik değişikliğinin zor olabileceği sebebiyle kaldırdıklarını kaydetti. Buna göre LGS 2020’ye 15 yaş ve üzeri öğrenciler, fotoğrafsız kimlik belgeleriyle girebilecekler

Merkezî Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 09.30 birinci oturum, 11.30’da ise ikinci oturum başlayarak yapılacak.