SON TV

Love Bar cinayetinde 11 yıl sonra gelen karar!

2008 yılı Aralık ayında İstanbul Şişli’deki evinin önünde başına ve göğsüne aldığı iki kurşunla öldürülen Love Bar işletmecisi Engin Temel cinayetinde 11 yıl sonra ilk karar çıktı.

Love Bar cinayetinde 11 yıl sonra gelen karar!

İstanbul Şişli’de vurularak evinin önünde öldürülen genç işletmeci Engin Temel cinayeti hakkında yürütülen soruşturmada ilk karar çıktı. Dosyayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hidayet Sarıkaya, olayın faillerinin tespit edilemediği gerekçesiyle dosyayı Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderdi. Ayrıca dosyada adı geçen 22 şüpheli hakkında ise kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Engin Temel’in iş ve yakın arkadaşları da dahil olmak üzere 498 kişinin ifadesine başvuran savcılık, konuyla ilgili yapılan tüm ihbarları tek tek inceledi. Soruşturmayı yürüten Savcı Hidayet Sarıkaya, olayın faili veya faillerinin tespiti ve yakalanmasının mümkün olmadığı ve yapılan tüm araştırmalara rağmen şüphelilerin tespit edilemediği gerekçesiyle dosya hakkında daimi arama kararı çıkarttı. Dosya, Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderdi.

Karara göre, dosyayı takip eden emniyet birimleri üç ayda bir savcılığa bilgilendirme yapacak, olası bir gelişme durumunda suçu işlediği tespit edilen şüpheliler araştırılacak, kimliklerinin belirlenmesine çalışılacak ve yakalandıkları takdirde savcılığa sevk edilecek.

TAKİPSİZLİK ÇIKTI

Engin Temel’in öldürülmesi olayıyla ilgili aralarında, Can Remzi Kösem, Alirıza ÖzkanAbdulmutalip Gençer ve Murat Yasan’ın bulunduğu 22 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verildi. Kararda, şüphelilerin Engin Temel’i öldürdüklerine veya öldürülmesine azmettirdiklerine dair dava açmaya yeterli somut delil ve şüphe elde edilemediği belirtildi.

Savcılık ayrıca dosya kapsamında yapılan asılsız ihbarlarla ilgili olarak iftira, suç uydurma ve adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarından suç duyurusunda bulunacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şişli’deeşcinsellerin tercih ettiği Love Bar’ın işletmecisi 24 yaşındaki Engin Temel, 9 Aralık 2008 günü oturduğu apartmanın girişinde, başından ve göğsünden vurularak öldürülmüştü. Sabah saatlerinde apartmanının girişinden gelen iki el silah sesini duyan apartman görevlisi, üç ay önce binaya taşınan Engin Temel’i 06.45’te kanlar içinde yerde bulmuştu. Polis, ayrıca çevredeki güvenlik kameralarındaki görüntüleri de incelemeye almıştı. Ne var ki, iki kişiye ait olduğu belirlenen silik görüntülerden kimlik teşhisi yapılamamıştı. Üstelik görgü tanığı da yoktu.

Kaynak: SABAH