SON TV

Madonna, koltuk değnekleriyle Floyd eylemine katıldı

Siyahi Amerikalı George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemler Amerika'nın birçok bölgesinde devam ediyor. Eylemlere destek verenler arasında birçok ünlü de var. Bunlardan biri de Madonna.

Madonna, koltuk değnekleriyle Floyd eylemine katıldı

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Minnesota eyaletinde gözaltına alındıktan sonra polis tarafından öldürülen siyahi Amerikan vatandaşı George Floyd’un anısına ve ırkçılığa karşı düzenlenen eylemler artarak devam ediyor.

Amerika’nın geneline yayılan eylemlere birçok kesimden destek yağıyor. Ünlülerin de destek verdiği eylemlerde dünyaca ünlü yıldız Madonna’nın koltuk değnekleriyle katılması dikkat çekti.

Koltuk değneklerine rağmen protesto yürüyüşlerine katılan Madonna, sosyal medya hesaplarından da ırkçılığın, siyahilere karşı yapılan şiddet ve ayrımcılığın son bulması için paylaşımlar yaparak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

ADALET YOKSA BARIŞ YOK

Yürüyüş sırasında hayranları tarafından fotoğraflanan Madonna, “Adalet yoksa barış da yok” sloganları attı.

Öte yandan protestolar ABD ile sınırlı değil, ABD’nin birçok yerinde olduğu gibi birçok ülkede de protesto ve gösteriler sürüyor.