SON TV

Malatya’da tren kazası: 1 ölü, 4 yaralı

Malatya'da yük trenleri çarpıştı. Kazada bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Bir kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Malatya’da tren kazası: 1 ölü, 4 yaralı
  • Yaşam
  • 13 Haziran 2020 11:34

Malatya’da iki yük treni kafa kafaya çarpıştı. Feci kazada bir kişi hayatını kaybederken 3 kişi ise yaralandı. Kayıp olduğu bildirilen bir kişinin is arama çalışmaları sürüyor.3 kişinin yaralandığı feci kazada kayıp bir kişinin ise aranmasına devam ediliyor.

Elazığ’dan Malatya ve Malatya’dan Elazığ istikametine giden iki yük treni, Malatya’nın ilçelerinden Battalgazi’ye Hatunsuyu Mahallesi Karabağlar Mevkiinde kafa kafaya çarpıştı.

Kazada trenlerin makinist bölümleri büyük hasar alırken olay yerine çok sayıda ambulans, arama-kurtarma ve güvenlik gücü ekipleri sevk edildi. Bölge halkının da yardımıyla kazazedelere ulaşılmaya çalışıldı.

1 ÖLÜ, 4 YARALI VE 1 KAYIP

Demiryolu çalışanı Mahmut Kaya’nın hayatını kaybettiği belirlenirken İbrahim Halil Kaya, Erdoğan Batar, Yılmaz güneş ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişinin daha yaralandığı öğrenildi.

Maden ve katı yağ taşıdıkları öğrenilen trende olduğu söylenen Mehmet Ulutaş’ ise henüz ulaşılamadı. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama-kurtarma ekipleri ve AFAD ekipleri trenin enkazında arama çalışmalarını sürdürüyor. Kayıp görevli Mehmet Ulutaş’ın trenin enkazı altında olabileceği düşünülüyor.