SON TV

Malatya’da yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremde bazı adliyeler hasar görürken, bazı yargı mensupları ve adliye personelinin de enkaz altında kaldığı öğrenildi. Malatya’da enkaz altında kaldığı belirlenen yargı mensupları ile adliye personelinin kurtarılma çalışmaları devam ediyor.

Malatya’da yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

İşte deprem nedeniyle Malatya’da zarar gören adliye binaları ile enkaz altında olduğu değerlendirilen yargı mensubu ve personellerin son durumu:

Yaşanan deprem felaketinde Akçadağ, Arapgir, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Pütürge Cumhuriyet Başsavcılıkları ile Malatya Bölge Adliye Mahkemesinde görev yapan yargı mensupları ile adliye personellerinin sağlık durumlarında herhangi bir olumsuzluk olmadığı öğrenildi.

Malatya İdare Mahkemesinde görevli bir Cumhuriyet savcısının enkaz altında olduğu, kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenilirken, adliye binasının ise ağır hasar aldığı belirlendi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığında görevli Cumhuriyet Savcısı Serkan Oğuzhan ve 1 mübaşirin enkaz altında olduğu öğrenildi. Adliye binasının ise kullanılamaz durumda olduğu bilgisi edinildi.