SON TV

MEB, Açık Öğretim Lise (AÖL) sınav takvimini açıkladı! İşte Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınav tarihleri

Lise eğitimini açıktan sürdüren pek çok kişi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarih hakkında bilgi almak istiyor. Kasım ayının son günlerinin yaklaşmasıyla beklentileri artan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri, MEB'in söz konusu eğitim programı için yayınladığı sınav takvimini merak ediyor. Peki, açık lise sınavları ne zaman? İşte Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri ve akademik takvim

MEB, Açık Öğretim Lise (AÖL) sınav takvimini açıkladı! İşte Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınav tarihleri

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavları için çok kısa bir süre kaldı. Açık Öğretim lise sınavları için MEB’in dağıtımını yaptığı yeni kitaplara çalışan on binlerce öğrenci daha önceden ilan edilen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav takvimini araştırarak, açık lise sınav tarihleri hususunda bilgi almak istiyor. İşte, açık öğretim lise sınavlarının uygulanacağı tarih…

MEB AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) SINAV TARİHLERİNİ AÇIKLADI

Açık Öğretim Lisesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 1. dönem sınavları 08-09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 1. dönem sınavları dâhil bundan sonra yapılacak olan sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olacak.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) SINAV SONUÇLARI NASIL İLAN EDİLECEK?

Açık Öğretim lise sınav sonuçları “http://aolweb.aol.meb.gov.tr” sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu açıklandığında bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz)

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.