SON TV

Mehmet Ali Erbil öldü mü? İşte Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu

Hastanede yoğun bakımda tedavisi devam eden Mehmet Ali Erbil'den haber var. Mehmet Ali Erbil'in son durumu nasıl? Mehmet Ali Erbil'in hastalığı ne?İşte ünlü şovmenin son durumu...

Mehmet Ali Erbil öldü mü? İşte Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu

Geçtiğimiz günlerde evinin banyosunda düşerek yaralanan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Mehmet Ali Erbil’i kızı Sezin Erbil Yazgan ve eski eşi Nergis Kumbasar, yakınları bir an olsun yalnız bırakmıyor. Mehmet Ali Erbil’in hastalığı nedir?

İşte ünlü şovmenin son durumu..

Dün kızı Sezin Erbil, yoğun bakımda tedavisi süren babasının emboli olduğunu ve sağlık durumunun kötü olduğunu söylemişti.

Mehmet Ali Erbil’in son durumuna dair haber dostlarından geldi. Ünlü şovmeni ziyaret eden sanatçı dostları, Erbil’in durumunun stabil olduğunu belirtti.

Evindeki banyoda düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’i çok sayıda ünlü isim ziyaret etti.

Evindeki banyoda düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’i çok sayıda ünlü isim ziyaret etti. Erbil’in durumu hakkında bilgi alan Sinan Özen, “Biraz daha sevindirici, güzel şeyler var” dedi.

Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden ve oyuncularından Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde evinin banyosunda düşerek yaralanmıştı. Maslak’ta kaldırıldığı özel bir hastanede ameliyata alınan Erbil’in, kaburgalarında kırık olduğu ve kırıklardan birinin akciğer zarına battığı tespit edilmişti. Ameliyatında ardından çıkartılarak yoğun bakımda tedavisi süren Erbil’i yakınları ve arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Bugün hastanede tedavisi devam eden Erbil’i, ünlü sanatçılar Sinan Özen, Funda Arar, Demet Akalın, Seda Sayan ve Nilgün Belgün ziyaret etti.emet Akalın, Sinan Özen, Funda Arar, Seda Sayan ve Nilgün Belgün’ün de arasında bulunduğu sanatçı dostları bugün Erbil’in tedavisinin yapıldığı Maslak’taki özel hastaneye gelerek, Erbil’i ziyaret ettiler, sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldılar.

Mehmet Ali Erbil’i ziyaret eden sanatçı arkadaşları, ünlü şovmenin sağlık durumu hakkında bilgi verdiler.

Hastanede Mehmet Ali Erbil’i yalnız bırakmayan ailesi ve dostlari, Erbil’in geçirdiği operasyonun daha önce yaşamış olduğu kaçış sendromu hastalığını tekrar nüksettirmesinden endişe ettiklerini söylediler.

Türkiye’de İlk Kez Mehmet Ali Erbil’de Görülen Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

KAÇIŞ SENDROMU HASTALIĞI

1960 yılında Dr. Clarkson ve arkadaşları tarafından keşfedilen rahatsızlığa önceleri Clarkson hastalığı denilmekteydi. Sendromu 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson’dur. Çok az görülen bir hastalık olup, dünyada sadece 791 vakaya rastlanmıştır. ABD’de 10, Fransa’da 32 kişide Türkiye’deyse ilk defa Mehmet Ali Erbil’de rastlanmıştır.

Türkiye’de İlk Kez Mehmet Ali Erbil’de Görülen Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

KAN BASINCI ANİDEN AZALINCA VÜCUT ŞOKA GİRER

Damar içi sıvı oranının azalması ile ortaya çıkan kalp atakları yaşam kalitesini ciddi boyutlarda olumsuz etkiler. Hastalığın neden kaynaklandığı henüz bilinmemektedir. Kılcal damarlardaki sıvı oranı azalınca, kan damarlarda dolaşamaz hale gelir. Damar dışı artan sıvı karaciğer, akciğer ve kalbe zarar verir. vücudun boşlukları ve kaslarında sıvı birikmeye başlar. Beyin bunu kötü sinyaller olarak algılar ve tansiyon kan basıncı aniden azalınca vücut şoka girer.

Türkiye’de İlk Kez Mehmet Ali Erbil’de Görülen Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ

Hastalığın belirtileri hemen hemen her hastalıkta görülür. Kas ağrısı, yorgunluk, baş dönmesi, kusma ve sık sık karın ağrısı yaşar. Bu hastalığı özel laboratuvar ortamlarında bakılır. Hastalarda, bağırsaklarda ödem, kaslarda sıvı, kanda mikrop ve kalp zarında asit birikmesi gibi durumlar tespit edilir.

HASTALIĞIN TEDAVİSİ

Kan basıncı çok hızlı düştüğünden hasta sürekli tedavi altında tutulmalıdır. Takip bu hastalıkta en önemli durumdur. Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor. Organların yetersiz çalışması seyrinde ani ölümle bile sonuçlanabilir. Böbrek, kal, karaciğer ve akciğer ciddi hasarlara uğramaması için doktor sürekli bu organların çalışmasını takip eder.

Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Ünlü şovmenin kız arkadaşı Alisa Nasyaa ise paylaştığı duygusal sözlerle herkesi duygulandırdı.

“NE OLUR DAYAN”

Erbil’in gen sevgilisi Nasyaa, şovmenle birlikte çekildikleri fotoğrafı paylaşarak “Nasıl başlayacağım sözlerime bilemiyorum hayatıma kattığın onca güzel şey, onca hayaller iyi kötü her anımda yanımda oluşun ‘Şubatta doğum günümü kutlayacağız’ demiştin, isyan etmiyorum. Çünkü kalbinin güzelliğini ben biliyorum. Bu da bir imtihan ney yani dileğim gerçekleşmeyecek mi? Söz vermiştin hep yanımda olacaktın. Ben senin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum hadi hepimiz seni bekliyoruz ne olur dayan ve kalk eskisinden daha güçlü olarak.

“BİZİ BÖYLE BIRAKIP GİDEMEZSİN”

Daha yazamayacağım o kadar şey var ki seni çok özledim. Kime kızacağım ben kiminle kavga edeceğim? Kim beni kızdıracak, kim beni güldürecek şimdi? Sadece dayan tek duam. Bizi böyle bırakıp gidemezsin.”nbsp;