SON TV

Mehmet Ali Erbil’in doğum gününde acı haber!

Mehmet Ali Erbil’in doğum gününde acı haber!

Diyabetik olan ve akciğer kanseri tedavisi gören Yalçın Menteş, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Yoğun bakımdan normal odaya çıkan Mehmet Ali Erbil, yakın dostu Menteş’in ölüm haberini doğum gününde öğrendi.

‘Doğum gününde acı haber’ başlıklı bir yazı kaleme alan Onur Akay, “Ölüm haberini bu sabah öğrenen Mehmet Ali Erbil’in, hastane odasında gözlerinden yaş gelmiş ve cenazeye katılamayacağı için büyük üzüntü duymuş. Yalçın Menteş’e Allah’tan rahmet dilerken, Mehmet Ali Erbil’in de doğum gününü kutluyor ve yeni yaşında kendisine Allah’tan sağlık diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Erbil ile Yalçın Menteş 90’lı yılların efsane dizisi ‘Tatlı Kaçıklar’da birlikte rol almıştı. Yalçın Menteş ‘Rafet’, Mehmet Ali Erbil ‘Saffet’ karakterini canlandırmıştı.

‘YOĞUN FİZİK TEDAVİ BAŞLADI’

Ayrıca Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu ile ilgili yeni bilgiler veren Onur Akay, Erbil’’n yoğun bir şekilde fizik tedaviye başladığını ve yakında ayağa kalkacağını söyledi.

Akay, ”Mehmet Ali Erbil, yoğun bakımın hemen yanında bir odada kalıyor ve kendisi ile yine yoğun bakım doktorları ilgileniyor ve yoğun bir şekilde fizik tedavi başladı.

Konuşması ve gıda alımı normal olan Erbil’in, moralinin bozuk olduğunu öğrendiğim. Konuşuyormuş ama uzun uzun sohbetler etmiyormuş. Daha çok uyuyarak vakit geçiriyormuş.

Ayrıca odasındaki televizyondan daha çok maç ve belgesel izliyormuş. Sevdiği yemeklerden az yiyormuş ve kalori dengesini ayarlamak için özel mamalara devam ediliyormuş.

Kilo almaya başlayan Erbil, yakında ayağa kalkacak. Yanında sürekli kardeşi Mustafa Erbil kalıyor ve çok sevdiği oğlu Ali Sadi ise, her gün babasının yanına uğruyormuş.”dedi.

MEHMET ALİ ERBİL’E NE OLMUŞTU?

Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim 2018’de evinin banyosunda düşmüştü. Kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanamaya neden olmuş, 16 yıldır mücadele ettiği ‘kaçış sendromu’ hastalığı da nüksedince durumu ağırlaşmıştı.

Aylardır ölümle pençeleşen usta oyuncunun durumu iyiye gidiyor.

Bu arada Mehmet Ali Erbil 61 yaşına bastı.

Şovmenin kızları babalarının yeni yaşını Instagram’da paylaştığı fotoğrafla kutladı. Yasmin Erbil, birlikte yer aldıkları karenin altına “İyi ki doğdun aşk” notunu düştü.

Sezin Erbil ise babasıyla fotoğrafını “Sadece tek kelime… Sen gördüğüm en güçlü ve cesur adamsın… Hep başımızda ol babam!” notuyla paylaştı.

Posta

ETİKETLER: