SON TV

Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşecek… İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Sıcaklıklar düşecek… İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava durumu tahminleri yayımlandı. Vatandaşlar arasında merak konusu olan hava durumu, önümüzdeki günlerde nasıl olacak? Ankara hava durumu, İstanbul hava durumu, İzmir hava durumu ve diğer illerin hava durumu bilgileri haberimizde…

Nisan ayında olmamızla birlikte havaların ne zaman ısınacağı merak konusu oldu. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerin hava durumu merakla araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi internet sayfası üzerinden hava durumu tahminlerini yayımladı. İşte il il hava durumu bilgileri…

ANKARA HAVA DURUMU

Bugün, Parçalı Bulutlu 9,3 °C

İSTANBUL HAVA DURUMU

Bugün, Çok Bulutlu 10,6 °C

İZMİR HAVA DURUMU

Bugün, Açık 15,8 °C

SICAKLIKLAR DÜŞECEK!

Yapılan son değerlendirmelere göre 15.04.2019 Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelin serin havayla birlikte hava sıcaklıklarının; kuzeybatı kesimlerden başlayarak, ülkemizin büyük bir bölümünde hissedilir derecede (4-8 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Hafta boyunca mevsim normalleri altında seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (sağlık sorunları, iç ve yüksek kesimlerde yer yer zirai don olayı, yüksek kesimlerde görülebilecek kar yağışları) dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (Van hariç) ile Sivas ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

YAĞIŞ VE RÜZGAR HÂKİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu 12

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

İZMİR: Parçalı bulutlu 19

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 5

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

ETİKETLER: