SON TV

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Marmara ve Ege’ye fırtına geliyor…

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara ve Ege bölgelerinde şiddetli fırtına etkili olacak. Hava durumu tahmin raporları ile ilgili detayları aktaran Meteoroloji, İstanbul, Ankara ve İzmir sıcaklık değerlerini paylaştı. Meteoroloji'nin paylaştığı hava durumu verilerine göre bazı bölgelerde hava sıcaklıkları düşük seviyelerde seyretmeye devam edecek. İşte Meteoroloji hava durumu tahminleri....

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı! Marmara ve Ege’ye fırtına geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli parçalı ve çok bulutlu; Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batman, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul hava durumu tahminlerine göre en düşük sıcaklık 6 derece en yüksek derece ise 20 derece seviyelerinde olacak. Hafta boyunca yağışın beklenmediği İstanbul’da hava parçalı bulutlu ve çok bulutlu olacak.

Hafta başında 3 derecelere kadar düşecek olan Ankara hava durumu ise hafta sonuna doğru yavaş yavaş artacak. İl genelindeki en yüksek sıcaklık ise cumartesi günü görülecek.

Parçalı bulutlu ve çok bulutlu havanın hakim olacağı İzmir’e ise hafta sonu yağış geliyor. İlde en yüksek sıcaklık 22 derece olarak görülecek.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL?

Meteoroloji haftalık hava durumu: İstanbul, Ankara ve İzmir’de hava nasıl olacak? Hafta başında şiddetli rüzgarın olacağı Marmara’da diğer günlerde ise çok bulutlu hava hakim olacak. Doğu bölgelerinde kar ve yağmur yağışı bir süre daha devam edecek. Cuma günü ise yurt genelinde yağışlar artacak.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batman, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 14°C
Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 21°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN °C, 9°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı