SON TV

Meteoroloji’den İstanbul uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu uyarısı! İstanbullular bu saatlere dikkat etmeli!

Meteoroloji’den İstanbul uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. Son tahminlere göre, İstanbul’da bugün saat 15.00’e kadar sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığının ise öğle saatlerinde 33 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. İşte son uyarı ve tahminler…

Hafta başından beri sıcaklıkların yüksek olduğu İstanbul’a yağışlı hava geri dönüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son tahminlerine göre, bugün sabah saatlerinden başlayarak saat 15.00’e kadar kentte sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının ise öğle saatlerinde 33 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Eskişehir, Bolu, Düzce, Karabük çevreleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi ile Ankara ve Konya’nın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yağışla birlikte 2 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul’da Ağutos ayının ilk günü havalar Temmuz ayındaki gibi seyretmeye devam edecek. Bugün İstanbul’da hava Gök gürütülü ve sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklığı ise 24 derece 33 derece arasında seyredecek. Perşembe sabahına sıcak bir hava ile uyanacak İstanbullular Cuma günü ise yine gök gürültülü ve sağanak yağışlı havayı yaşayacaklar.

 

ETİKETLER: