SON TV

Meteoroloji’den İstanbullular için bir uyarı daha geldi! Silivri sular altında! İşte İstanbul hava durumu

Meteoroloji'den İstanbullular için son dakika hava durumu uyarısı geldi. Başta İstanbul olmak üzere yurdun her kesimi için uyarılar geldi. Gelen açıklamalar doğrultusunda İstanbul'da bugün parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı bir gün beklenirken, yağışların ise öğlen saatlerine kadar etkisini göstereceği belirtildi. Meteoroloji, işe, okula veya dışarı çıkacak vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarılar verdi. Öte yandan sağanak yağışın etkisiyle Silivri’de sahildeki yollar sular altında kaldı. İşte İstanbul'da hava durumu ve detaylar...

Meteoroloji’den İstanbullular için bir uyarı daha geldi! Silivri sular altında! İşte İstanbul hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son dakika açıklamasına göre İstanbul için yağış tahmini geldi. Özellikle iş, okul veya herhangi bir sebepten dışarı çıkmak isteyen vatandaşların en çok arattığı konuların başında İstanbul’da bugün hava durumu nasıl olacak? sorusu geliyor. Konuyla ilgili meteoroloji’den açıklama geldi. Bugün İstanbul’da yer yer sağanak yağış beklenirken, genel olarak parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Meteoroloji’den gelen peş peşe uyarılar sonrasında İstanbul’un çeşitli yerlerinde yağışlar başladı. Silivri sahili sular altında kaldı.

İşte Meteoroloji’den yapılan açıklama;

MARMARA BÖLGESİ BUGÜN PARÇALI BULUTLU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Marmara Bölgesi’nde bugün parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar İstanbul’un batısı, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerine kadar İstanbul’un Avrupa Yakası ile Kırklareli ve Tekirdağ’da kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli tedbirli olunması gerekiyor.

SİLİVRİ SAHİLDEKİ YOLLAR SULAR ALTINDA KALDI

Silivri’de gece saatleri itibariyle gök gürültülü sağanak yağış ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın sabah saatlerinde daha da şiddetlenmesiyle Silivri sahilinde bulunan rögarlar taştı. Sahildeki yollar sular altında kaldı.

İşte 5 günlük hava durumu tahmini

Meteoroloji’den İstanbul hava durumu tahminleri: 12 Ekim ila 16 Ekim tarihlerinde sıcaklıklar düşerken, sağanak yağmur etkisini göstermeye devam ediyor. Nem oranında hafif düşül yaşanırken, rüzgar hızını artırıyor.

12 Ekim 2018: İstanbul’da Cuma günü gökyüzü kapalı: Sağanak yağmur var. Gündüz sıcaklık 23 dereceye kadar çıkarken en düşük sıcaklık 16 derece. Nem oranı yüzde 78-91 arasında. Rüzgar saatte 32 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

13 Ekim 2018: Hafta sonu İstanbul’da gökyüzü kapalı olurken, sağanak yağmur etkisini göstermeye devam ediyor. En yüksek sıcaklık 22 derece, en düşük sıcaklık 16 derece. Nem oranı yüzde 73-84. Rüzgar, Cumartesi günü saatte 32 km hızda esmesi bekleniliyor.

14 Ekim 2018: Pazar günü gökyüzü kapalı olmaya devam ederken, sağanak yağmur yağmaya devam ediyor. Sıcaklık gündüz 22 derece, gece 15 derece. Nem oranı yüzde 76-86 arasında. Rüzgar hızını düşürüyor: Saatte 28 km hızda esmeye devam ediyor.

15 Ekim 2018: Üç gün sağanak yağmur etkisini gören İstanbul’da Pazartesi günü gökyüzü açılıyor: Bulutlu-güneşli. En yüksek sıcaklık 22 derece, en düşük sıcaklık 15 derece. Nem oranı yüzde 65-79 derece. Rüzgar saatte 27 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

16 Ekim 2018: İstanbul’a tekrardan yağmur gelmesi bekleniliyor. Sıcaklık gündüz 21 derece, gece 15 derece. Nem oranı yüzde 64-80 arasında. Rüzgar hızını hafif artırıyor: Saatte 29 km hızda esmesi bekleniliyor.