SON TV

Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman, Mersin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün hava nasıl olacak? İşte 5 Mayıs 2019 Pazar hava durumu ve İstanbul için 5 günlük hava durumu raporu...

Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı! İstanbul 5 günlük hava durumu

Hava durumu konusunda meteoroloji son dakika açıklamasında bulundu. Vatandaşlar pazar hava durumu nasıl olacak sorusunun cevabını arıyor. Dün İstanbul’da genel olarak güneşli bir hava söz konusuydu, 20 derecede seyreden hava akşam saatlerinde yerini yağmura bıraktı. Özellikle İstanbul’un Başakşehir, Avcılar, Esenyurt bölgelerinde şiddetli rüzgar ve yağış gözlendi. Hafta sonu pazar hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarısı…

İSTANBULLULARA YAĞMUR SÜRPRİZİ!

Meteoroloji tarafından açıklanan son dakika verilerine göre İstanbul’da bu sabah yağmur yağışı 12:00’a kadar aralıklarla sürecek. 12:00’da hava sıcaklığının 20 derece olması bekleniyor. İstanbullular Cumartesi günü gibi bir hava beklerken özellikle 12.00’a kadar geçen süre ve 18:00’dan sonraki sürede yağmur yağışı bekleniyor. Galatasaray – Beşiktaş maçının oynanacağı 19:00 sularında İstanbul’da ve maçın oynanacağı çevrede hava sıcaklığının 20 derece olması bekleniyor fakat o saatler arasında yağmur da bekleniyor.

İstanbul’da saat 18:00’da başlayacak yağmur gece yarısına kadar sürecek.

İstanbul’da bugün en düşük nem oranı %52, en yüksek nem oranı da %91. Rüzgarın km/sa oranı da 15 olarak ifade ediliyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Konya, Karaman, Mersin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde değişmeyeceği, doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Trakya Kesimi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ve İç Ege ile Balıkesir çevrelerinde kuvvetli (40-70 km/sa), Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Çanakkale çevrelerinde fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Marmara ve Ege’de, Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Bugün (Pazar) Trakya Kesimi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ve İç Ege ile Balıkesir çevrelerinde kuvvetli (40-70 km/sa), Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Çanakkale çevrelerinde fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU

ETİKETLER: