SON TV

Millî Savunma Bakanı Akar, F-16 İle Ege’nin kuzeyinde uçtu

Hava Kuvvetleri'nin yeni uçuş eğitim yılının açılışını Ege'nin kuzeyine yaptığı özel uçuşla gerçekleştiren Bakan Akar, Çanakkale Şehitler Abidesi'ni selamladı.

Millî Savunma Bakanı Akar, F-16 İle Ege’nin kuzeyinde uçtu

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldiği 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2020-2021 Eğitim Uçuş Yılı’nın açılışını dün özel bir uçuşla yaptı.

PAROLA: HER ZAMAN HER YERDE

Bakan Akar, uçuş için “Her zaman her yerde” parolasıyla görev yapan 113’üncü Filo Komutanlığı’na geldi. “Ceylan” olarak bilinen Filo Komutanlığının, personeli tarafından karşılanan Bakan Akar daha sonra uçuş brifingi aldı.

Diğer pilotlarla katıldığı uçuş brifinginin ardından Bakan Akar beraberinde Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçüakyüz ve Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile teçhizat odasına gitti. Uçuş teçhizatlarını kuşanan Bakan Akar ve Komutanlar önce uçak başına, buradaki son kontrollerin tamamlanmasının ardından ise F-16’nın kokpitine geçti.

Millî Savunma Bakanı Akar, F-16 İle Ege’nin kuzeyinde uçtu

Kontroller sonrasında Bakan Akar  F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi’nin kuzeyinde dörtlü kol uçuşuna liderlik ederek 2020-2021 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılış uçuşunu gerçekleştirdi.

ŞEHİTLER ABİDESİ’NE SELAM

Çanakkale Boğazı üzerinden uçan Bakan Akar ve Komutanlar, Şehitler Abidesi’ni selamladı. Bakan Akar, burada “Ceylan 30” çağrı kodu ile koldaki diğer personele hitap ederek, “Başta burada yatan şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimize layık olmaya çalışacağız, mücadelemize Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz” diye konuştu.

Millî Savunma Bakanı Akar, F-16 İle Ege’nin kuzeyinde uçtu

Bakan Akar, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı görevlerden dolayı personeli kutlayarak yeni uçuş yıllının da başarılı geçmesi temennisinde bulundu.