SON TV

MS Pharma Türkiye’de yeni dönem!

İlaç endüstrisinde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Ayla Kurtuluş, MS Pharma Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atandı.

MS Pharma Türkiye’de yeni dönem!

İlaç endüstrisinde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Ayla Kurtuluş, MS Pharma Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atandı. Kurtuluş, yeni görevinde MS Pharma Grubu’nun Global Üretim Komitesi Üyesi rolünü de yürütecek.

MS Pharma Türkiye Eylül ayında üst düzey bir atama ile ekibini güçlendirdi ve Ayla Kurtuluş’u MS Pharma Türkiye’nin Genel Müdürü olarak atadı. Gerek Türkiye’de gerekse Global ve bölgesel İlaç sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahip olan Ayla Kurtuluş son olarak Amgen&MN Teknik Operasyonlar ve Dış Pazarlar Genel Müdürü görevini başarıyla yürütmüş ve Eylül ayında MS Pharma’ya katılmıştır. Kurtuluş, profesyonel kariyerine 1991 yılında arasında CIBA (Novartis) firmasıyla başlamıştır.

Ayla Kurtuluş

Daha önce Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’da çeşitli bölgesel operasyonları yöneten Kurtuluş; Avrupa, Orta Doğu, Afrika bölgesi ve Türkiye dahil 9 ülkede üretim fabrikası bulunan Ürdün merkezli MS Pharma Grubu’nun ihracat pazarları ve yatırımlarına yönelik çalışmalar yaparak Global Üretim Komitesine destek olacak. Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde 4 yıl Çeşitlilik ve Katılım Şampiyonluğu bulunan Ayla Kurtuluş, Avrupalı iş kadınları tarafından kurulan ve yönetimde kadın-erkek işbirliğini destekleyen European Women’s Management Development (EWMD) organizasyonu üyeliği ile iş hayatında kadının gücünü ortaya koymuştur.

MS Pharma Hakkında

MS Pharma, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de lider bir ilaç firması ve tercih edilen bir ortaktır. Şirket, 2700’den fazla çalışanı ile 13 ülkede faaliyet göstermekte ve dünyanın dört bir yanında 70’ten fazla ülkede ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde çok çeşitli jenerik ve biyoteknolojik ürünler pazarlayan şirket, kardiyovasküler, CNS, solunum ve Onkoloji gibi birçok terapötik alanda faaliyet göstermektedir. Şirket, bağlı kuruluşu Genepharm aracılığıyla kaliteli jenerik ilaçların geliştirilmesi, üretimi ve ruhsatlandırılması alanında faaliyet göstermekte ve müşterileri arasında dünyanın önde gelen ilaç şirketleri bulunmaktadır. MS Pharma Ürdün merkezli olup Yunanistan, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan ve Türkiye’de AR-GE ve üretim tesislerine sahiptir. Katı, sıvı, sitotoksik ve steril enjekte edilebilir maddeler dahil olmak üzere çeşitli dozaj formları üretmektedir.