SON TV

Müjde Uzman ve Ceyhun Yılmaz arasındaki dava sonuçlandı!

Oyuncu Müjde Uzman'ın radyocu ve oyuncu Ceyhun Yılmaz'a açtığı dava sonuçlandı, Uzman mahkemenin kararını sosyal medya hesabından paylaştı. Peki Ceyhun Yılmaz, Müjde Uzman'a o programda ne demişti? İşte detaylar..

Müjde Uzman ve Ceyhun Yılmaz arasındaki dava sonuçlandı!

Müjde Uzman’ın ve Ceyhun Yılmaz’a karşı açtığı hakaret davası sonuçlandı.

Oyuncu Müjde Uzman’ın radyocu ve oyuncu Ceyhun Yılmaz’ın CNN Türk kanalında yayınlanan Mesut Yar’ın sunduğu programda kendisi hakkında sarfettiği sözlerden dolayı açtığı davanın sonucu sosyal medya hesabından paylaştı.

CEYHUN YILMAZ NE DEMİŞTİ?

Radyocu Ceyhun Yılmaz ve oyuncu Müjde Uzman’ın 2015 yılında konuk olduğu bir televizyon programında sunucunun Uzman’a sorduğu “Mesleğiniz nedir?” sorusuna Yılmaz’ın fısıldayarak hakaret içerikli ‘o…luk’ ifadeleri kullandığı iddia edilmişti. Ünlü oyuncu, programın ardından kullandığı sözler üzerine Yılmaz’dan şikayetçi olmuştu. Yaklaşık üç yıl süren dava sonuçlandı.

TV 8’de yayınlanan ‘Gel Konuşalım’ programında yayınlanan habere göre; Müjde Uzman, sosyal medya hesabı üzerinden avukatının dava sonucuyla ilgili mesajını paylaştı ve gelişmelerle ilgili olarak takipçilerini bilgilendirdi.

Ceyhun Yılmaz, canlı yayında Müjde Uzman’a hakaret ettiği gerekçesiyle 5 ay 25 hapis cezası aldı. Fakat mahkemenin verdiği kararla, daha önce böyle bir sabıkası olmadığı göz önünde bulundurularak ceza ertelendi ve teymiz yolu açık bırakıldı.

Müjde Uzman sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı: “Müvekkilim Müjde Uzman’ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz’ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz’ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz’ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir. Karar temyiz edilebilecektir. Kendisi tüm bu süreç içerisinde “şaka” yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.”

 

0/5 (0 Reviews)