SON TV

Nazif Karaman kimdir?

Nazif Karaman kimdir?

Nazif Karaman İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Erzincan Refahiyeli’dir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Pertevniyal Lisesi’nden ardından Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

Gazeteciliğe henüz üniversite öğrencisiyken 1997 yılında Akit Gazetesi’nde başladı. Bu gazetede özellikle 28 Şubat döneminde çok önemli haberlere imza attı.

2010’DA SABAH’A GEÇTİ

Aynı gazetede İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2010 yılında Sabah Gazetesi’ne geçti. Özel İstihbarat Bölümü’nde Abdurrahman Şimşek ve Ferhat Ünlü ile birlikte çalışmaya başladı.

Adli ve polisiye konular ağırlıklı olmak üzere İstihbarat sahasında uzmanlaştı. 17/25 darbe girişimi sonrasında FETÖ ile mücadele kapsamında birçok manşet habere imza attı.
15 Temmuz gecesi saat 23.15’te A Haber Televizyonu’na canlı yayına bağlanarak darbecilere karşı adli soruşturma başlatıldığını Türkiye’ye duyuran gazeteci oldu.

Yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’ndan kaçışını belgeleyen görüntüleri Abdurrahman Şimşek ile bulup kamuoyuyla paylaştı. 2016 yılında Özel İstihbarat Bölümü şefi olarak atandı. Halen bu görevine devam ediyor.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: