SON TV

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’i anlatan yeni dizi hazırlığında

Dijital yayın platformu Netflix, Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) adında mini dizi projesine başladı

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’i anlatan yeni dizi hazırlığında

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan mini bir  Osmanlı dizisi hazırlıyor. Dizinin adı Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) olacak. Dizide, Osmanlı’nın yedinci padişahı Sultan II. Mehmet’in 13 yaşında  tahta çıkması ve 15’inci yüzyılda Osmanlı Devleti’nin en büyük hükümdarlarından biri haline gelmesine kadar geçen süreç ele alınacak.

Netflix, Fatih Sultan Mehmet‘in hikayesi dizi haline getiriyor.

STXtv ve Karga Seven Pictures ortaklığında hazırlanacak olan mini dizinin adı, Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) olacak.

Popüler çevrim içi yayın platformu Netflix, altı bölümlük mini dizi için çalışmalara başladı.

Dizide, Osmanlı’nın yedinci padişahı Sultan II. Mehmet’in 13 yaşında bir çocukken tahta çıkması ve 15’inci yüzyılda Osmanlı Devleti’nin en büyük hükümdarlarından biri haline gelmesine kadar geçen dikkat çekici hikayesi ele alınacak.

Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin’in (fotoğraftaki) yapımcılığını üstlendiği dizinin Netflix’te ilk yayın hakları Türkiye ve Çin’de bulunuyor.

Dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı ve yayın tarihi henüz bilinmiyor.

ETİKETLER: