SON TV

O başsavcılarla ilgili flaş kulis…

Yaklaşık 23 bin hakim ve savcı yaz kararnamesini bekliyor. SONTV kararname öncesinde kulislerde konuşulanları okuyucularıyla paylaşmaya devam ediyor. HSK’nın önümüzde hafta yayınlamayı planladığı kararnameyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yaz kararnamesi kapsamında deprem bölgelerindeki bazı başsavcıların da görev yerlerinin değişeceği öğrenildi. Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman Başsavcılarının kararnameyle batı illerde görevlendirileceği belirtildi.

O başsavcılarla ilgili flaş kulis…

Her yıl Haziran ayında yayınlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), yaz kararnamesi 14 Mayıs seçimleri nedeniyle Temmuz ayına ertelendi. HSK 1. Dairesi kararnamenin taslak çalışmalarına devam ederken bazı il başsavcılarının da kararname kapsamında değişmesi bekleniyor.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ BAŞSAVCILAR BATIYA ATANACAK

Kulislerde konuşulanlara göre asrın felaketini yaşayan deprem bölgesindeki 3 ilin başsavcısının HSK yaz kararnamesi kapsamında batı illere görevlendirileceği öğrenildi. Bu isimler arasında Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik olduğu öğrenildi.

ADIYAMAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI UFUK MUSTAFA SÜREN

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI AHMET ATAMAN

KAHRAMANMARAŞ CUMHURİYET BAŞSAVCISI SEDAT ÇELİK